Kapat

Trend Pashmina Atkı - YILBAŞI ÖZEL (Yeni Modeller)


Fiyat :
9,90 TL


Birbirinden şık ve trend tasarımlar! Yeni Yıl Özel % 70 Pashmina-% 30 İpek

MODELLERDE SINIRLI STOKLAR!

Bitenekadarcıları, içinde bulunduğumuz soğuk kış günlerinde sıcacık tutacak birbirinden güzel trend tasarımlara sahip atkı kaşkollar.

Yeni yılda gerek size gerek sevdiklerinizi sımsıcak hediye alternatifiniz.

Pashmina+ipek karışımı kumaş yapısı ve desenleriyle göz alıcı.

Birbirinden şık ve modern tasarımlar!

Kumaş :
%
70 Pashmina (Bileşiminde ipek bulunan kaşmir çeşididir)
% 30 İpek

Ölçüleri  :
Uzunluk : 200 cm
Yükseklik : 25 cm

 
Pashmina Nedir ...?

Pashmina olarak bilinen kumaş ismini Hindistan’ın kuzeyindeki Büyük Himalayalar ile Pencal Sıradağları’nın arasında kalan geniş vadiden alır. Bunun yanında Nepal’in Ladakh bölgesindeki yüksek platolarda ve Moğolistanın iç bölgelerindeki düzlüklerde üretilmektedir. Pashmina kelime olarak Hint ve Nepal dillerinde iyi kalitedeki kaşmir yüne de verilen isimdir. Bu kumaş bayanlar arasında daha çok “Pashmina” olarak biliniyor. Pashmina Pers dilinde yün demektir ve batıda kaşmir yün olarak bilinir. Pashminanın en iyi kalite derecesi 14 -15.5 mikron çapında yün ipliğe sahip olanlardır. Capra Hircus Keçisinden Pashmina Yününe Pashmina’nın kaynağı Capra Hircus Goat denilen ya da kısaca “goat” diye anılan bir keçi türüdür. Bu hayvanlar dağlarda 14.000 feet yükseklikte ısının nadiren 30 dereceyi bulduğu oldukça zorlu bir doğada yaşarlar. Pashmina tam olarak goat keçilerinin karınlarının altındaki yumuşak bölgede bulunan dıştaki kaba tüylerinin altında yer alan daha yumuşak tüylere denir. Her bir goat yılda ortalama sadece 90 gr. civarı Pashmina yünü üretir. Dokunmuş hazır bir Pashmina şal elde etmek için 3 adet goat yünü gerekir.

Pashmina yünü her ilkbahar’da eğrilmeye başlanır. Bu iş temelde elle yapılan bir işlemdir. Yün eğirme işi Nepal yerel dilinde “Charkha” olarak adlandırılan bir yün eğirme aletiyle yapılır. Elle dokuma süreci zahmetli bir süreçtir. Oldukça sabır ve hüner gerektirir.Model 1
Model 2
Model 3
Model 4
Model 5
Model 6
Model 7
Model 8
Model 9
Model 10
Model 11
Model 12
Model 13
Model 14
Model 15
Model 16
Model 17


Trend Pashmina Atkı - YILBAŞI ÖZEL (Yeni Modeller) Yorumları Tüm Yorumlar (1)
Mükemmel
0 %
Çok İyi
0 %
İyi (1)
100 %
Fena Değil
0 %
Çok Kötü
0 %
10 sipariş | 10 yorum | Yorum Detay cok iyi değil.