Kapat

Truva Atı: Kazı Keşfet - Arkeolojik Kazı Seti


Piyasa Fiyatı :
19,90 TL

% 10 İNDİRİM

Fiyat :
17,90 TL


Truva Atı: Kazı Keşfet - Arkeolojik Kazı Seti Gizemli Dünyalara Yolculuk Edin Arkeologlar Gibi Keşifler Yapın

Bitenekadar.com cular Truva Atı: Kazı Keşfet - Arkeolojik Kazı Seti ile tarhisel yolculukta, keşfetmenin keyfini doyasıya çıkarın.

Troy Arkeolojik Kazı Seti ile sıkıştırılmış toprak blokları paket içerisinden çıkan özel kazma aletlerinizle kazarak arkeologlar gibi keşifler yapabilecek, kazıdıkça keşfedecek, keşfettikçe tarihin gizemli kapılarını aralayacaksınız.

Truva filminde (Troy) kullanılan tarihi truva atının orijinaline uygun olarak üretilmiş, 10 cm x 10 cm mini maket.

Truva Atı Arkeolojik Kazı Seti Çocuklarınız için eğitici ve öğretici olduğu kadar merak, sabır, dikkat  ve kendi çabaları ile keşfetme dürtülerini tetikleyerek eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacaktır. Çocuğunuzla tarihin bulutları üzerinde uçmak istemezmisiniz.

Uygun kullanım yaşı 8 Yaş ve üzeridir. 0-3 Yaş arası çocuklara uygun değildir.

Keşif sonrası ortaya çıkan Truva Atı nı masanızda, vitrininizde, TV konsolunuzda şık ve dekoratif bir obje olarak kullanabilirsiniz.

Üründe sağlığa zararlı hiçbir madde bulunmamaktadır.

Kazı Keşfet ile Arkeologların ve Paleontologların gizemli dünyasına sizde katılın.

Sizin keşif duygunuzu artıracak ve çocuğunuzun gelişimine büyük katkı sağlayacak. 

Tarihte Truva Atı - Truva Savaşı : 

Truva Atı milattan önce Akhalıların Troya (Şu an Çanakkale ilimiz il sınırları içerisinde bir bölge) şehrinin ele geçirilmesi için Odysseus tarafından şehrin surlarını aşarak fethetmek için kullandığı Tahtadan bir attır.

Savaş yaklaşık olarak 10 yıl sürmüş fakat sonuç alınamamıştır. Odysseus un aklına tahtadan bir at yapma fikri gelir. Plana göre Savaştan çekilir gibi yaparak savaş meydanında tahtadan büyük bir at bırakılır.

Akhalıların gittiğini gören Truvalılar, savaş meydanında ki dev tahta atın yanına giderler. Tahta atın yanında bırakılan Akhalı asker ortaya çıkarak, ağlayıp, sızlar. Yunanlıları hiç sevmediğini, tahta atın Tanrıça Athena'ya sunulmak için yapıldığını. Büyük olmasının sebebi Troyalıların onu dar şehir kapılarından şehrin içine almalarını engellemek için olduğunu söyler. Troyalılar atı şehrin içine alıp onu korurlarsa Athena’nın lütfu Troyalılar üzeirne olacağını düşünerek atı şehrin içine alırlar.
Gece savaş sonrası kutlamalarıyla coşan ve alkolün etkisiyle sızan Truvalılar, atın içindeki Akhalı Savaşçılara gafil avlanırlar. Bu sırada Truva’nın surlarına yaklaşmış olan Akhalı Ordusunun da takviyesiyle Truva Şehri tamamen harabe haline dönüşür. Truva’nın baştan sona yakıldığı bu korkunç katliam sonrasında Menelous Helen’i alarak Yunanistan’a yelken açar.

Truva Atı Arkeolojik Kazı Seti Ölçüleri :

  • Truva Atı Boyutu : 10 cm x 10 cm
  • Kutu Boyutu : 18.5 cm x 13 cm

Kazı Seti İçeriği:

  • 1 x Truva Atı Arkeolojik Kazı Seti
  • 1 x Sıkıştırılmış Toprak Blok
  • 1 x Kazı Aparatı
  • 1 x Temizleme Aparatı


seti kazı kazı seti arkeolojik kazı seti truva atı arkeolojik kazı seti


Truva Atı: Kazı Keşfet - Arkeolojik Kazı Seti Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!