Kapat

Yeni Tasarım Deve Kemiği İşlemeli Sarmal Kuka Tesbih


Piyasa Fiyatı :
116,87 TL

% 57 İNDİRİM

Fiyat :
49,90 TL


Yeni Tasarım Deve Kemiği İşlemeli Sarmal Kuka Tesbih Stres ve Kötü Enerjiden Uzak Olun Özgüven Kazandırmanın En Kolay Yolu

Bitenekadarcıların günlük yaşantılarında ellerinde düşüremeyeceği, stresi azaltan ve özgüven kazandıran çok şık Yeni Tasarım Deve Kemiği İşlemeli Sarmal Kuka Tesbih.

Her yerde yanınızda taşıyabileceğiniz ile günlük yaşantınızda stresten uzak olun.

Ayrıca tesbih çekerek kötü enerjiden uzaklaşarak iç huzurunuzu bulacaksınız.

Size özgüven kazandırmanın en kolay ve pratik yolu Deve Kemiği İşlemeli Sarmal Kuka Tesbih.

Özel hediye paketi ile gönderilen Deve Kemiği İşlemeli Sarmal Kuka Tesbih sevdiklerinize çok hoş bir hediye olacak.

Yılın En Baba Hediyesi.

Babalar gününe özel tasarım hediye tesbih alternatifi.

Kuka Tesbih?

Kuka tesbih ülkemizde genellikle ağaç kategorisinde satılan bir tesbihtir. Bitkisel kaynaklı bir tesbih olmasına rağmen kuka tesbih bir ağaç tesbih değil tropikal bir ağaç olan kuka ağacının meyvesinden üretilen bir tesbihdir. Kuka meyvesi sert kabuğu olan hindistan cevizine benzerlik ancak onun kadar büyük olmayan bir meyvedir.

Kuka ülkemizde en çok tercih edilen tesbih modellerinden biridir. Bunun bir çok nedeni vardır. Kuka tesbih osmanlı kültüründen kalan bir alışkanlık olduğu için hala sevenleri çoktur. Kuka tesbihinin mikrop kırıcı etkisi olduğu düşülmektedir. Ve elde tesbihle oynadıkça bu özelliği sebebiyle renk değiştirdiği bilinmektedir. Zaman geçtikçe tesbih koyulaşmaya başlamaktadır.

Osmanlı Devletinde Kuka’nın bu özelliğinden dolayı hekimler tarafından sıkça kullanıldığı görülmektedir. Kuka tesbih eller ovuşturularak alna sürülmektedir.

Deve Kemiği?

İnsanoğlunun uzun yıllardır taşımacılık, hayvancılık, beslenme gibi birçok alanda faydalandığı develer,doğal tesbih malzemeleri için de önemli bir kaynaktır.

Develerin dayanıklı kemikleri, tesbih yapımda yaygın olarak kullanılan ve diğer malzemelerle birlikte de işlenebilen doğal malzemelerdir.

Ömrünü tamamlamış olan devenin kemiğinden tesbih yapımı için, öncelikle kemikte bulunan lifli doku temizlenir.

Deve kemiğinden yapılan tesbihler, kullanıldıkça zaman içerisinde sararır ve hoş bir çekimi vardır.

Kuka Tesbih Ölçüleri:

  • Tane Ebatı :6 x 10 mm
  • İmameye Kadar :19 cm
  • Toplam Uzunluk :32 cm

 1 Adet sipariş vermeniz durumunda 1 Adet "Yeni Tasarım Deve Kemiği İşlemeli Sarmal Kuka Tesbih" gönderilecektir.tesbih kuka tesbih deve kemiği i̇şlemeli sarmal kuka tesbih


Yeni Tasarım Deve Kemiği İşlemeli Sarmal Kuka Tesbih Yorumları
Bu ürüne ilk yorum yapan siz olun!