Kapat
Gecelik Fırsatları : 0 Fırsat

Gecelik

Kadın olmak kadınların da çok iyi bildiği gibi çok güzel bir olgu ve özellikle konu giyim olunca insanların karşısına erkeklere göre çok sayıda seçenek çıkıyor.

O yüzden de kadın olmanın özellikle giyim olayı düşünüldüğünde çok daha eğlenceli olduğunu söylemek mümkün.

Ama temelde gerek erkek giyimi gerek kadın giyimi kendi içinde iki ana başlığa ayrılıyor. Bunlar iç giyim ve dış giyim. İç giyimde de sadece işin zevkli kısmı olarak adlandırdığımız sadece kadınlara özgü olan ürünler var ve işte onlardan bir tanesi pek çok kadının gece yatarken mutlaka kış yaz demeden giydiği gecelik.

Temel Ürün Grupları

Gecelik olarak da karşımıza farklı markaların farklı türde ürünleri çıkıyor ve kapsam adeta sınırsız olarak adlandırılabilir. Boy olarak ele alındığında mini, midi, maksi boylar var.

Kullanılan malzemeler değişkenlik göstermekle beraber saten ve koton tarzı kumaşlar en sık tercih edilenler. Elbette saf ipek olanlar da yok değil. Viskon kullanılan bir diğer malzeme.

Dantelli, yırtmaçlı olan da değişik modeller karşımıza çıkmıyor değil. Beden olarak ise S,M,L, XL ağırlıklı olarak kullanılan bedenler olmakla beraber daha küçük yapıda olan insanlar için XS, daha kilolu olan insanlar için XXL, 3 XL gibi bedenler de kimi markalarda karşımıza çıkmıyor değil.

Renk aralığında ise bir sınırlama yok. Kırmızı, fuşya, beyaz, pembe, sarı, yeşil gibi çok sayıda renk seçeneği bulunuyor.

Askılı, uzun kollu, kısa kollu gibi kol boyları da elbette farklı beğenilere hitap etmesi noktasında karşımıza çıkarken fiyatlar da tüm bu unsurlara ve satıcı markanın fiyat politikasına bağlı olarak değişiklikler arz ediyor.

Gecelik Kullanmanın İncelikleri

Gecelik seçerken kişinin bilmesi gereken en temel konu sonuçta bu ürünü uyurken kullanacağı için içinde en rahat biçimde uyuyabileceği bir modeli seçmesi gerektiği.

Bunun dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus terletmeyen, alerji yapmayan, üşütmeyen malzemelerden yapılan ürünlerin seçilmesi gerektiği. Tüm bunlara ilaveten kişi kendi bedenine uygun olan bedeni seçmeli ve dahası içinde en güzel göründüğü geceliği giyip uyumalı ki kendisini daha iyi hissedebilsin.