Yardım Konuları

ARAMA

Yardım Konusu Arama:
Güvenli Alışveriş Bitenekadar.com’da Alışveriş Çok Güvenli!
Bitenekadar.com Dünya çapında kabul gören en yüksek Güvenlik Sertifikaları ve Güvenlik Sistemlerini hayata geçirebilmiş e-ticaret sitelerinden biri olarak sizlere güvenli hizmet verebilmekten dolayı onur duyar!

Güvenliğiniz için tüm tedbirleri alıyoruz. İlk ve en önemli tedbir, ilk günden bugüne kadar uyguladığımız kart bilgilerinizin sunucularımızda kesinlikle saklanmaması. Kredi Kart Bilgilerinizi asla saklamıyoruz. Bu yüzden her alışverişinizde yeniden Kredi Kart bilgilerinizi girmenizi istiyoruz.

Ayrıca, TLS 1.2, RC4 128 bitlik şifreleme (Yüksek); RSA 2048 bitlik veri aktarımı, en gelişmiş sertifika olan EV SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Secure/3 Boyutlu Güvenli Alışveriş ve PCI Compliance sayesinde kredi kart güvenliğinizi riske atmadan dilediğiniz her zaman güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi Kart Güvenliği
İnternet alışverişinin en önemli kriterlerinden birinin güvenlik olduğunun bilincindeyiz. Sitemizde Comodo sertifika merkezinden alınmış olan ve bankaların internet sitelerinde de kullanılmakta olan TLS 1.2, RC4 128 bitlik şifreleme (Yüksek); RSA 2048 bitlik veri aktarımı ve EV SSL Güvenlik Sertifika sistemi kullanılmaktadır.

Kredi kart bilgilerini girdiğiniz sayfada adres çubuğundaki adresin başında bulunan "http" ibaresinin "https" olarak "s" (secure - güvenli) takısı aldığını ve adres çubuğunun hemen sağ tarafına kilit ikonunun geldiğini göreceksiniz. Bu ikon, bulunduğu sayfada tarayıcınız vasıtası ile gönderdiğiniz bilgilerin tamamın şifrelenmiş olarak gittiğini göstermektedir. Bu ikona tıklayarak sertifikanın geçerliliği ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ve tabi adres çubuğunun yeşil olması da en son güvenlik teknolojisini kullandığımızın bir göstergesidir.

EV SSL Güvenlik Sertifikası
Bitenekadar.com, güvenlik sertifikalarının en yüksek standardı ve en son teknolojisi olan EV SSL sertifikasını kullanmaktadır. Standart SSL sertifikaların aksine, bu sertifikaya sahip olmak için, çok sıkı bir güvenlik prosedürlerinden geçmek gerekmektedir. Bitenekadar.com tüm bu aşamalardan başarı ile geçmiş ve yakın denetim altında tutulmaktadır.

Yeşil Adres Çubuğu
EV SSL sertifikasını, diğer SSL sertifikalarından ayırt eden en belirgin özelliği, güvenli sayfalara girildiğinde, adres çubuğunun yeşil renge dönüşmesi ve firma bilgilerinin de adres çubuğunda yer alıyor olmasıdır.

PCI Compliance- (Payment Card Industry Data Security Standard)
Bitenekadar.com; Visa Inc., MasterCard Worldwide, American Express, Discover Financial Services ve JCB International uluslararası kart üretici firmalarının oluşturduğu PCI SSC (Payment Card Industry Security Standards Council) tarafından tüm üye iş yerlerinin uyması gereken PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) standartlarına uyumluluk için, yerinde denetim, Internet üzerinden her üç ayda bir yapılan zafiyet tarama, ağ ve uygulama penetrasyon testleri ile standarda uyumluluklarının geçerliliğini sağlamıştır. (PCI compliant) Bitenekadar.com'un PCI DSS standartlarına uyumluluğu, sitemizde her zaman güvenli alışveriş yapacağınızın bir garantisidir.

3D Secure/3 Boyutlu Güvenlik
3D Secure, internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş olan bir sistemdir. Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği "güvenli internet alışverişi" çözümleri ile, hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™ logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

Bitenekadar.com olarak bizde, tüm dünyada daha güvenli internet alışverişinin sağlanabilmesi için Visa ve MasterCard tarafından geliştirilen e-ticaret 3D SECURE uygulamasını kullanmakta ve eğer kredi kartınızı aldığınız banka, bu sistemi destekliyorsa, 3D Secure yöntemini kullanarak alışveriş yapma imkanı sunmaktayız.

Mutlu ve güvenli alışverişler dileklerimizle.
Bu kategorideki diğer sorular

BİZE ULAŞIN

Sorunuzun cevabını burada bulamadıysanız, Destek Hattımıza mesaj atarak ulaşabilirsiniz. Bize Ulaşın

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres : Sururi Mahallesi Hoca Hanı Sokak Ambarcı İş Merkezi No:19/69 Yeşildirek İSTANBUL
Telefon : +90 212 514 1260