Kapat
Yedekleme Ürünleri Fırsatları : 0 Fırsat

Yedekleme Ürünleri

Bilgisayarlar bir girdi tam girdi yaşamımıza ve adeta elimiz kolumuz oldu zira hemen her şey bilgisayarlar ile tek tuşa basarak hallediliyor.

Tarihsel açıdan bakıldığında karşımıza çıkan bilgisayarlar ise şunlar:

· Mainframe sistemler

· Masaüstü bilgisayarlar

· Dizüstü ( netbook, notebook, laptop) bilgisayarlar söylenebilecek olan ürünlerdir ve bu ürünlerin bir de yedekleme üniteleri vardır ki onlar da bilgisayar üzerinde yer alan her türlü verinin yedeklenmesi için kullanılırlar.

Bu Grupta Yer Alan Ürünler Nelerdir?

Yedekleme üniteleri grubunda karşımıza çıkan ürünler şunlardır

· Hafıza Kartları

· Media Player

· Taşınabilir Disk

· USB Flash Bellek

Yukarıda yer alan ürünler hakkında bilgiler vermek gerekir ise şunlar söylenebilir:

Hafıza kartları bilgisayarların olmazsa olmaz ürünleri arasındadır ama cep telefonlarında da kullanılırlar. Özellikle kapasitesi küçük olan bilgisayarlarda hafıza sorununu yaşamamak için kullanılan bir üründür ve bu ürünü bilgisayar dışında diğer benzer ürünlerde örneğin üstte belirtilen cep telefonlarında da kullanmak mümkündür.

Media player adında da anlaşılacağı üzere medya oynatıcısı olan bir ürün olup her türlü medya görüntüsünün yedeklenmesi amaçlı olarak kullanılır zira bilgisayarlarda oldukça yer kaplayan ünitelerdir.

Taşınabilir disk tıpkı hafıza kartı gibi olan ama kapasitesi çok daha geniş olan bir üründür ve hem ürün güvenliği hem de yedekleme amaçlı olarak kullanılır. Kimi insanlar bazı özel bilgileri bilgisayarlarında taşımak istemediğinden ve/veya farklı yerlere taşımak amaçlı olarak kullanılırlar.

USB flash bellek ya da flask disk için söylenebilecek çok şey yok. Flash bellek içine kaydedilen bilgiyi akıllı televizyonunuza takarak istediğiniz filmi izleyebilir ya da aracınıza takarak istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz.

Bu ürünlerin tamamı farklı kapasitelerde olabilmektedir. Tasarımları renkleri değişik değişik olabilmektedir. Markaları da değişiktir ve tüm bunlara bağlı olarak da fiyatları değişiklik gösterir.

Alırken Bilinmesi Gerekenler

Yedekleme üniteleri almadan önce bilinmesi gereken temel konular şunlardır:

· CE işaretli olan ürünler alınmalıdır

· Gereksinimler doğrultusunda ürünler seçilmelidir

· İlgili yönetmeliklere uygun olarak üretilen üniteler alınmalıdır

· Marka konusunda noname ürünler alınmamalıdır

· Garantili olan ürünler alınmalıdır ve garanti koşulları öğrenilmelidir

· Kaliteli malzemeden yapılan üniteler tercih edilmelidir.

· Aşırı ucuz ürünlerden uzak durulmalıdır.