Kapat
Ceket & Yelek Fırsatları : 0 Fırsat

Ceket & Yelek

Giyim olayı özünde kesinlikle hafife alınabilecek olan bir olgu değildir ve son derece bilgi birikim deneyim gerektirir. Yani giyinme deyip geçmemek gerekir. Kişinin kendi bedenine uygun gideceği yere uyan giysiler giyebilmesi başlı başına bir yetenektir.

Giyinmenin kendi içinde parametreleri vardır ki bu biraz da cinsiyete göre ve kişinin yaşına göre farklılık gösterir. Çocuk giyimi ise başlı başına özel bir önem arz eder zira çocuklar belli bir yaşa gelene addek tek başlarına karar veremezler ve onları en güzel biçimde giydirmek tamamen ebeveynlerinin yani anne babalarının görevidir.

Burada kız çocuklarına ve erkek çocuklarına göre kıyafet farklılıkları da vardır. Erkek çocuk giyiminde çocuk hangi yaşta olursa olsun ceket yelek ürünler oldukça büyük önem arz eder ve her erkek çocuğun gardırobunda en az yaşamı boyunca 2 adet böylesi bir ürün bulunur.

Alırken Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Ceket yelek ürünleri kimi zaman pantolon dahil üçlü takım halinde, kimi zaman tek tek kimi zaman ise bu iki parçadan oluşan ikili takım olarak satılabilmektedir.

Elbette özel gün ve gecelerde erkek çocuğunun havasına hava, yakışıklılığına yakışıklılık katan giysilerden ve sadece erkek çocuk giyiminde değil erkek kıyafetleri arasında da tam bir klasiktir. Böylesi ürünlerde erkek çocuklar için bakıldığında her yaş grubuna uyan takımlar vardır ve bu yaşlar bazen tekli sayılar ile bazen ikili sayılar ile devam eder. İki sayılar çocuğun yaşından büyük olma olasılığına karşı olan bir alternatiftir. Çocuk 3 yaşındadır ama dört yaşında bir çocuğun bedenine sahiptir ya da ara bedendir gibi.

Bir diğer önemli olan husus bu ürünlerde kumaş seçimine dikkat edilmesi gerektiğidir. Her ne kadar dış giyim ürünü olsa bile çocuğun bedenine zarar vermeyecek alerji yapmayacak doğal bileşenler içeren ceket yelek takımlar tercih edilmelidir.

İlla ikisi de yani ceket yelek aynı olacak diye bir kaide yoktur renk ve desen uyumuna dikkat ederek değişik kombinler yapılabilir. Burada bir örnek vermek gerekir ise kırmızı yelek lacivert ceket yapılabilir. Tüm bunların dışında fiyat konusu ise ilk anda düşünülmemelidir.