Kapat
Kız Oyun Setleri Fırsatları : 0 Fırsat

Kız Oyun Setleri

Oyuncak çocukların yaşamında son derece önemli bir yer teşkil ediyor ve çocuklara oyuncak seçerken şu hususlara özellikle dikkat etmek gerekiyor:

· Çocuğun yaşına uygun olan oyuncaklar seçilmeli

· Alınan oyuncak türü ne olursa olsun üzerinde CE işareti taşımalı bu ilgili yönetmeliklere göre üretildiği ve ürün güvenliği anlamına gelir

· Kaliteli ve doğal malzemelerden yapılmış olan oyuncaklar seçilmelidir

· Ürünlerin kararı verilirken çocuğun gelişimine katkı sunacak olan kişisel gelişimine katkı sunacak olan oyuncaklar seçilmelidir.

· Silah tüfek tarzı şiddet içeren oyuncaklardan uzak durulmalıdır

· Çok fazla cinsiyetçi olmadan oyuncak seçimine özen gösterilmelidir

Ama yine de gerek kız, gerek erkek çocuklar için oyuncaklar var ve bunlar ile de belli dönemlerde çocukların sadece oyuncak diye düşünerek oynamasında herhangi bir sorun sıkıntı yok.

Kız oyun setleri de bunlardan bir tanesi. Bu grupta yer alan oyuncaklara kimi örnekler vermek gerekir ise şunlar ifade edilebilir:

· Bez bebek

· Kahramanların setleri( Barbie, Winks, Elsa vb.)

· Oyuncaklı aksesuarlı bebek setleri

· Kahvaltı oyun setleri

· Tabu

· Ütü setleri

· Pusetler

· Küvetli oyuncak setleri

· Kesilebilen meyveler

· Vakumlu masa setleri

· Doktor seti

· Mutfak seti

· Temizlik seti ilk anda söylenebilecek olanlardır ama bu alanda karşımıza sınırsız sayıda seçeneğin çıktığı da aşikardır.

Tüm bu ürünler farklı markalar tarafından üretilen farklı renklerde farklı büyüklüklerde olan içlerindeki oyuncak miktarı değişebilen oyuncaklardır ve kız oyun setleri genel olarak kız çocuğunun tek başına değil arkadaşları ile kardeşleri ile oynadığı oyuncaklardır.

Bu oyuncaklar ile çocuğun oynamasının en temel faydası ise takım olarak oynanan oyunlar olduğu için çocuğa takım çalışmasını, dayanışmayı, bencillikten uzak kalmayı, toplum içinde nasıl hareket edilmesi hatta ufak ufak strateji geliştirmeyi öğreten oyuncaklardır ki bu yönüyle de kız oyun setleri kız çocuğunu geleceğe hazırlama konusunda oldukça önemli bir görevi vardır. Es kaza tek başına oynasa bile yine de çok ciddi katkıları olduğu onu düşünmeye ittiği aşikardır.

Bu yüzden de mutlaka çocuğun yaşına uygun bilinen markaların ürünleri fiyata bakılmaksızın alınmalı ve arkadaşları ile beraber oynayacağı ortamlar yaratılmalıdır.