Battaniye

Fırsatları : 0 Fırsat

Battaniye

Hayat başta insanlar olmak üzere doğadaki tüm canlılara sunulan muhteşem bir armağan. Bu armağanın içinde de insanların temel gereksinimleri var ki bu gereksinimlerinden bir tanesi de uyumak ve uyumaya paralel olarak dinlenmek.

Kişilerin sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için yaşına bağlı olarak günde 7 ile 9 saat arası uyuması gerekiyor. Bu durum çocuklarda biraz daha uzun. Bir de dinlenme faktörü var ki kişi ister yatağında, ister televizyon karşısında koltuğunda dinlenmeli ki dinlenme ve uyku durumlarında en çok kullanılan ürünlerin başında battaniye geliyor.

Kış aylarında battaniyenin altında ister tek başınıza, ister sevdiğiniz insan ya da insanlar ile film izlemenin özellikle keyfi de bir başka. O yüzden battaniyenin son derece özel bir ürün olduğunu söylemeye bile gerek yok.

Battaniye Çeşitleri

Battaniye ürünleri temelde 3 ana başlık altında karşımıza çıkıyor ve bunlar şunlardır:

· Elektrikli Battaniye

· Tek Kişilik Battaniye

· Çift Kişilik Battaniye

Türü ne olursa olsun battaniyeler farklı malzemelerden yapılıyor. Yine son yıllarda giyilebilir battaniyelerin de çok revaçta olduğunu ve bu ürünlerin kış ayları için ideal olduğunu söylemeye bile gerek yok. Kişi giyiyor battaniyeyi ve soğuğa meydan okuyarak yaşamına devam ediyor.

Desen olarak de düz, çiçekli, değişik desenlerde olanlar, kareli olanlar sıklıkla karşımıza çıkanlar. Renk konusunda ise herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Hemen her renkte battaniyeler farklı markalarda karşımıza çıkıyor.

Battaniye Alırken ve Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Battaniye alırken, kullanırken dikkat edilmesi gereken durumlardan bahsetmek gerekir ise en başta tahmin edilebileceği üzere tek kişilik mi, çift kişilik mi alınacağına karar verilmeli ve gereksinimler doğrultusunda bir ürün seçilmeli.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer durum eğer kişinin alerjik bir bünyesi var ise kendisinde kaşıntı, tahriş vb. durumlara yol açmayacak olan ürünleri tercih etmeli.

Fiyat konusuna takılmadan doğal bileşen içeren ürünler seçilmeli ve kullanılmalı. Kullanırken gerekli hijyen kurallarına uyulmalı ve kullanılmadığı zaman doğru bir biçimde muhafaza edilmeli.

Kalınlık konusu da göz ardı edilmemeli ve bulunulan konuma kalınlıkta olan ürünler seçilmeli.