Kapat
Taşlı Bileklik Fırsatları : 0 Fırsat

Taşlı Bileklik

Giyim olayı kendi içinde özünde bir bütün olan kavramdır ve temel giysiler yanında bir de giysileri tamamlayan doğru kullanıldığı zaman onların albenisine albeni katan objeler vardır ki biz bunlara aksesuar adı veriyoruz. Bu aksesuarlar kendi içinde çok değişik alt başlıklara ayrılıyorlar ve yine her bir alt başlığın da kendi içinde yüzlerce hatta binlerce çeşidi var.

Örneğin takılar dediğimizde sınırsız seçenek var ki bunlardan bir tanesi de neredeyse hemen her kadının her yaşta kullanmakta olduğu bileklikler. Bileklikler adından da anlaşılacağı üzere bilezik formunda olmayan ürünler ve öyle değişik modellerde ve malzemelerde karşımıza çıkıyorlar ki doğru bir kombin ile kıyafetlerin güzelliğine güzellik katıyorlar.

Bileklikleri kendi içinde taşsız ve taşlı bileklik olarak ikiye ayırmak mümkün. Taşlı bileklikler adı üstünde üzerinde taş olan bileklerdir ve karşımıza değişik türde taşlar çıkabilir. Turkuaz, inci, cam gibi pek çok gerçek ya da imitasyon taşlarla hatta kimi zaman tamamen taşlı olarak bulunabilmesi mümkündür.

Bunun yanında kullanılan materyaller ise altın gümüş ya da bijuteri olarak adlandırılan grupta olan gerçek madenden olmayan bijuteri denilen bilekliklerdir.

Nasıl Kullanılabilir?

Taşlı bileklik kullanılırken elbette sportif tarzda ürünler oldukları için kişi kendi yaşına uygun olarak ve giymiş olduğu giysilerin de renklerine uygun olarak giyim tarzına uygun bir biçimde kombin yapmalı ama asla çok abartmamalıdır. Yani kolunu tepeden tırnağa bileklik yaparak ortaya kokoş bir görüntü ortaya çıkarılmamalıdır.

Örneğin beyaz giysiler ile renkli bol taşlı bileklikler kullanımı uygundur ama rengarenk bir giysi giyildiğinde ise olabildiğine yalın tercihler yapılmalıdır. Yani işin püf noktası seçilen bileklik kıyafetin önüne geçmemeli kıyafeti tamamlamalı ve onunla bir bütün oluşturmalıdır.

Neye Göre Tercih Yapmalı?

Taşlı bileklik seçimi elbette kişinin zevklerine beğenisine göre olmalıdır bu noktada şu seçilmelidir diye bir durum söz konusu değildir ama kişinin kendi giyim tarzı ile abesle iştigal etmeyecek olan bilekliklerin tercih edilmesi her zaman doğru bir tercihtir.

Bunun yanında alerjik bir bünyesi var ise o zaman alerji yapmayan metallerden yapılanlar tercih edilmelidir.