Kapat
Gömlek & Bluz Fırsatları : 0 Fırsat

Gömlek & Bluz

Kadınların var oluşlarından beri en önemli tutkularının başında hiç şüphe yok ki giyinmek gelir. Giyim olayı kadınlar için başlı başına bir eğlence, bir tutkudur aynı zamanda kadınlar bir gece önceden ertesi için çok özel bir durumları yok ise hazırlık yaparlar.

Bunun en büyük etkenlerinden bir tanesi belki de kadın giyiminde sınırsız seçenek olması, Ama erkekler için durum öyle değil. Kadın giyiminde alan sınırsız olunca seçenekler arasından tercih yapmak kimi zaman zorlaşabiliyor.

Kadınların tüm bu bilgiler doğrultusunda en sıklıkla tercih ettiği ürünlerin başında tam anlamıyla bir klasik olması ve her ortamda giyilebilmesi açısından gömlek, bluz ön plana çıkan ürünler oluyor. Özellikle iş giyimi için ideal olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Temel Ürün Grupları

Gömlek bluz grubunda karşımıza değişik tarzda ürünler çıkıyor ve bu iki ürün grubu kendi içinde alt başlıklara ayrılıyor.

Bu ürünler de kendi içlerinde kolsuz, kısa kollu, uzun kollu olarak kol grubuna göre ayrılıyor. Ayrıca beden olarak bakıldığında S, M, L, XL gibi bedenler çıkabildiği gibi 36,38,40, de en çok karşımıza çıkan bedenler ama daha küçük yapıda olan ya da daha iri yapıda olan insanlar için XS,34, XXL, 42, 44 bedenler de karşımıza çıkmıyor değil.

Gömlek ve bluz ürünlerinde ipek, poplin, koton, Jean, viskon gibi kumaşlar sıklıkla tercih ediliyor. Tek renk, kareli, çizgili, desenli ya da monokrom olan modeller de karşımıza çıkmıyor değil. Modanın o sezon ki ana trendlerinden her zaman için bu tür ürünler de nasibini alıyor.

Renk skalası için de çok söz söylemeye gerek yok. Doğanın tüm renklerini bu ürün grubunun her ikisinde de bulabilmek mümkün.

Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Gömlek bluz alımında dikkat edilmesi gereken hususlar diğer kıyafetlerin alınmasından çok da farklı değil özünde. Kişi öncelikle kendi bedenini tanıyarak güzel yönlerini ortaya çıkaracak, kusurlarını kapatacak tarzda olan ürünleri almalı.

Renk konusu da dikkat edilmesi gereken bir diğer husus. Kişi mutlaka kendi ten rengine uyan ürünleri tercih etmeli.