Sütyen

Fırsatları : 1 Fırsat

Sütyen

Giyim olayı kadın erkek olarak ayırabileceğimiz gibi iç giyim, dış giyim olarak da ikiye ayırabiliriz ki iç giyim ürünlerinde kadınlarda ve erkeklerde farklılık gösteren ürünler var.

Kadın iç giyiminde olup erkek iç giyiminde olmayan ürünlerin başında elbette akla gelen ilk ürün sutyen. Son dönemlerde kimi ünlüler giymeme konusunda bir moda başlatmış olsa bile kadının hem göğüslerinin belli olmaması, hem de vücudunun daha güzel görünmesi için mutlaka kullandığı ürünlerin başında geliyor.

Temel Ürün Çeşitleri

Birçok iç giyim ürününde olduğu gibi bu alanda da karşımıza çok sayıda ürün çıkıyor ve bunlardan bazıları şu şekilde ifade edilebilir:

· Destekli Sutyen

· Desteksiz Sutyen

· Straplez Sutyen

· Sporcu Sutyen

· Toparlayıcı Sutyen

· Dikişsiz Sutyen

· Dantelli Sutyen

· Toparlayıcı Büstiyer

· Silikon Sutyen

· Dolgulu Sutyen

· Balenli Sutyen

· Askısız Sutyen

· Bralet Sutyen

Temel olarak sutyen deyince karşımıza çıkan ürünler bunlar ama gün geçtikçe bu alanda alternatif artmıyor değil. Bu ürünlerde karşımıza her göğüs tipine uyacak olan bir beden çıkıyor. Normalde 75 bedenden 110 bedene kadar ürünlere rastlamak mümkün.

Yine bu ürün gruplarında toparlayıcı özelliği olan, kişinin göğsünü olduğundan daha büyük gösteren ürünler de mevcuttur. Ayrıca kullanılan malzemeler arasında dantel, penye, koton, tül, elastan gibi malzemeler ilk sıradadır. Kimi zaman beraber kimi zaman ayrı ayrı kullanılmaktadır. Düz, desenli ya da daha başka biçimlerde olup farklı kesimlerin beklentilerine yanıt verir yeterlilikte olan ürünlerdir. Yine bu grup içinde fantezi olarak adlandırılan ürünlerde mevcuttur.

Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sutyen hiçbir biçimde rastgele alınabilecek olan bir ürün değildir. Kişinin kendi bedenini çok iyi tanıyarak böylesi bir ürünü alması gerekiyor. Kişinin göğsünü ne çok sıkmalı, ne de bol gelmelidir zira her iki halde de kişinin üstüne giydiği giysinin kötü görünmesine neden olur.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken faktör ise kullanılan malzemelerdir. Mümkün olduğunca terletmeyen alerji yapmayan ürünler seçilmelidir.

Klasik tarzda olan ürünler ise mutlaka her kadının iç giyim ürünleri arasındaki yerini almalıdır. Fiyat konusu ise ilk başta düşünülmemesi gereken konular arasındadır.