Defter & Ajanda

Fırsatları : 1 Fırsat

Defter & Ajanda

Söz uçar yazı kalır sözünün izinde insan denen varlık diğer canlılardan farklı olarak yazarak çizerek de kendini ifade eder.

Bazen söylediklerinin unutulmaması için bazen yeteneklerini göstermek için bazen olağan iş akışının ilerlemesi için insanlar değişik ürünlere gereksinim duyarlar ve kim olursa olsun insanlar bu ürünleri kullanırlar.

Nitekim insanların iletişim kurmak kendilerini ifade etmek için kullandıkları ürünlere kimi zaman da bu ürünler bazı şeyleri unutmamak, not almak için kullanılır ki tüm bu ürünlere genel anlamda defter ajanda adı verilir.

Bu Grupta Yer Alan Ürünler

Defter ajanda grubunda yer alan temel ürünler şunlardır:

· Ajandalar

· Defterler Grubunda: Bloknot. Ciltli Defter. Güzel Yazı Defteri. Not & Tasarım Defter. Resim Defteri. Ticari Defter ve Evraklar

· Takvimler

Bu ürün grubunda yer alan ürünler hakkında deha detaylı olarak bilgi vermek gerekir ise şunlar ifade edilebilir:

Ajanda adı üstünde yıllık olarak hazırlanan üzerinde günlük bilgilerin yer aldığı ürünlerdir. Çizgili, kareli, düz olarak hazırlanabilirler. Kimileri özel tasarımdır ve içinde özel resimler, fotoğraflar bulunur. Dışı deri kaplı olan özel tasarım ürünlere denk gelinebilmektedir. Cep boyu ya da normal A5 boyutunda olan mevcuttur.

Takvim konusu tam bir derya gibidir zira değişik ebatlarda değişik büyüklüklerde çok sayıda ürün mevcuttur. Masa üstü ya da duvar takvimi olarak günlük, aylık ya da yıllık olarak tek yaprak biçiminde karşımıza çıkabilirler.

Gelelim içlerinde en kapsamlısı olan defter konusuna defterler insanların yaşadığı sürece bir biçimiyle sürekli olarak kullandığı ürünlerdir ve üstte belirtilen alt başlıklarda karşımıza çıkarlar ve doğal olarak da her bir ürünün kendi içinde değişik ebatları vardır. Bloknot ise iş yaşamının vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Ticari defter ve evraklara verilebilecek olan örnekler arasında ise kaza tespit tutanağı, matbuu damga vergisi defteri, aparman makbuzu ilk anda söylenebilecek olan ürünlerdir.

Bu ürünlerin fiyatları ise kullanılan malzemesine, ürünün türüne, büyüklüğüne ve satıcı firmanın satış politikasına göre farklılıklar arz eder. O yüzden net bir rakam söylemek olası değildir.