Outdoor Giyim

Fırsatları : 0 Fırsat

Outdoor Giyim

Giyim konusu sonsuz bir umman gibi. İnsan içine girince adeta çıkamıyor ve gün geçtikçe de bu alanda ürünler artmaya devam ediyor.

Bunun yanında geçen zaman dilimi içinde teknolojinin ilerlemesi, insan bilincinin yükselmesi gibi faktörlerin de etkisi ile insanlar yeni alışkanlıklar ediniyor ve bunlara bağlı olarak da gelişen giyim türleri ortaya çıkabiliyor. İşte onlardan bir tanesi de son yılların gözde kavramı olan outdoor giyim ve outdoor sözcüğü.

Outdoor sözcüğü her ne kadar birebir bir çeviri yapıldığında kapı dışı gibi bir anlama gelse bile doğa sporları için kullanılan bir sözcük ve doğa sporları içinde tasarımından malzemesine kadar özel olarak üretilen giysiler kullanılıyor ve yapıları olarak diğer dış giyim ürünlerinden çok daha farklılar.

Bu Grupta Yer Alan Ürünler

Outdoor giyim ürünleri olarak karşımıza çıkan temel ürünler şunlardır:

· Askeri Giyim ve Aksesuar

· Buff & Bandana

· Mont, Yelek, Ceket

· Outdoor Gözlük

· Pantolon & Şort

· Polar Giysiler

· Termal İç Giyim

· Çorap & Tozluk

· Şapka, Bere, Eldiven

Üstte belirtilen ürünler kendi içlerinde kullanılan malzemelerine, modellerine, renklerine, desenlerine, tasarımlarına ve büyüklüklerine göre alt başlıklara ayrılırlar.

Bunun yanı sıra bu kapsamda yer alan termal iç giyim ürünleri de benzer iç giyim ürünleri tarzında olmakla beraber yapıları gereği termal kumaştan yapılan ürünlerdir. Tayt, içlik özellikle başlık altında söylenebilecek olan ürünlerdir. Fiyatlar da tüm bunlara bağlı olarak farklılık arz etmektedir.

Nasıl Kullanmalı?

Outdoor giyim ürünleri alınır iken ya da kullanılırken mutlaka eğer doğa sporu yaparken kullanılacak olan bir ürün ise özellikle outdoor bir giysi olduğundan emin olunmalı.

Bu arada bunun için seçilen üründe doğru malzemenin kullanıldığından emin olunmalı. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, kişi kendi yapısına ya da diğer bir ifade ile bedenine uyan bir giysi seçmeli ve seçilen ürün her türlü doğa koşulları göz önüne alınarak tercih edilmeli ve öyle giyilmeli.

İçinde rahat hareket edilen, ağırlık yapmayan, işlevsel olan doğa sporları seçilmeli ve diğer parçalar ile uyumuna özen gösterilmeli.