Kapat
Saç Bakımı & Şampuan Fırsatları : 0 Fırsat

Saç Bakımı & Şampuan

Saçlar insan vücudunun en temel bölümleri arasında geliyor. Her ne kadar kellik erkekler için kimi zaman cazip görünse de, kadın erkek fark etmeksizin insanlar hemen her yaşta bakımlı, gür, yumuşacık saçlara sahip olmak istiyor.

Hacimli, yumuşacık olan ve doğru bir biçimde kesilmiş, doğru rengi olan saçlar elbette temiz ise insanın yüzüne bambaşka bir ifade vererek çok daha güzel olmasına olanak veriyorlar ki bunun için her yaşta saç bakımı yapılmalı ve mutlaka saçlar sabun ile değil şampuan ile yıkanmalı.

Bu Grupta Yer Alan Ürünler

Saç bakımı şampuan ürünleri olarak karşımıza çıkan ürünler şunlardır.

· Losyon

· Maske & Serum

· Saç Kremi

· Yağ

· Şampuan

Bu ürünler ürünün türüne göre farklı büyüklüklerde karşımıza çıkabilmektedir. Her bir ürünün kendi içinde ürün özellikleri vardır. Bu ürünler kimi zaman beraber, kimi zaman tek başına kullanılabilen ürünlerdir.

Şampuan, saç kremi, maske serum ve losyonlar saçın tipine göre özel formatta hazırlanan ürünlerdir. Örneğin yağlı saçlar için olanlar, ince telli saçlar için olanlar, boyalı saçlar için olanlar gibi değişik alt başlıklarda yüzlerce ürün vardır. Ayrıca dökülme karşıtı olanlar, yıpranmış saçlar için özel olarak üretilenler, kepek önleyiciler de diğer ürünler olup tematik bazlı olarak adlandırılabilirler.

Kullanımı ve Alınması Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı evde yapılabileceği gibi özel güzellik merkezlerinde de yapılabilir ama üstte belirtilen losyon, maske, serum, yağ ve saç kremi saç bakımının olmazsa olmaz ürünleridir. Son yılların gözdesi olan yağlar özellikle yıpranmış ve çok işlem görmüş, cılızlaşmış saçlar için idealdir.

Keratin bazlı ürünler ise şampuanlarda tercih edilmelidir. Zira keratin saçın ana maddesidir. Eğer dökülmeye yüz tutmuş yıpranmış saçlarınız var ise mutlaka bu bazda olan ürünler seçilmelidir.

Tüm ürünler kullanmadan önce kullanım talimatı okunmalı ve ona uygun bir biçimde kullanılmalıdır. Şampuan kullanımında da bol ve ılık su ile saçların durulanması gerektiği, iyice masaj yaparak saçlara etki etmesi sağlanması gerektiği unutulmamalıdır. Kişi mutlaka kendi saç yapısına uygun olan şampuanlar ile saçlarını yıkamalı, doğal bileşenleri olanları tercih etmelidir.