İlk Yardım & Medikal Ürünler

Fırsatları : 0 Fırsat

İlk Yardım & Medikal Ürünler

Sağlık hepimizin yaşamında yer alan en majör kavramlardan bir tanesi ama kimi zaman işler istediğimiz gibi gitmiyor ve biz kimi sağlık sorunları ile karşılayabiliyoruz.

Örneğin spor yaparken veya yolda yürürken anlık bir dikkatsizliğe bağlı olarak düşebiliyoruz ya da engelleyemediğimiz horlama sorunu yaşayabiliyoruz. Zaman ilerledikçe izlerini belli etmeye başlıyor ve biz aynada bir bakıyoruz ki göbeğimiz var dahası yer çekim kuralları işlemiş ve kollarımız resmen sallanıyor. Yemek yaparken elimizi kestiğimizi saymıyoruz bile.

İşte tüm böylesi durumlarda da hemen herkesin ilk yardım medikal ürünler gereksinimi doğal olarak ortaya çıkıyor.

Temel Ürünler Nelerdir?

İlk yardım medikal ürünler olarak karşımıza çıkan temel ürünler şunlardır:

· Kompres

· Sargı Bezi, Bandaj, Flaster

· Horlama Önleyici Üniteler

· Yara bandı

· Kulak temizleme aparatı

· İnsülin taşıma çantası

· Sıcak su torbası

· Göbek eritme üniteleri

· Kol sarkmalarını önleyen cihazlar

· Ayak bilekliği

Üstte belirtilen ürünler ebatlarına, kullanılan malzemelere göre, ürün özelliğine göre farklı alt başlıklara ayrılmaktadır.

Örnek vermek gerekir ise yara bantları kendi içerisinde çeşit çeşittir. Keza benzer bir durum sıcak su torbası için de , ayak bileklikleri için de mevcuttur yani bu alanda ürün gamı oldukça geniştir. İnsülin taşıma çantaları farklı büyüklüklerde olabilmektedirler

Horlama önleyici cihazlar da karşımıza farklı markaların farklı modellerin de çıkabilmektedir. Kompres, sargı bezi gibi tekstil bazlı ürünler için de benzer şeyler rahatlıkla söylenebilir. Tüm bunlara bağlı olarak da fiyatlar değişmektedir.

Alınması ve Kullanılması Sırasında Bilinmesi Gerekenler

İlk yardım medikal ürünler de rastgele alınabilecek olan ürünlerdir. Mutlaka bu alanda yetkili satış noktası olan yerlerden bilinçli bir biçimde alınmalıdır.

Kullanılması gereken durumlarda hiç vakit kaybetmeden ve de doğru bir biçimde kullanılmalıdır. Rastgele kullanılabilecek olan ürünler değillerdir. Bu ürünlerin de raf ömrü olabileceği gerçeği asla göz ardı edilmemelidir. Bilinen markaların ürünleri alınmalıdır.

Kalabalık bir aile ise yaşlı ve çocuklar varsa yara bandı tarzı ürünlerde işin ekonomik yönünü de göz önüne alarak büyük paketlerin alınmasında daima fayda vardır. Kullanıldıktan sonra doğru bir biçimde saklanılması gerektiği unutulmamalıdır.