Ayak Sağlığı & Tabanlık

İnsanın tüm gövdesi ayaklarının üzerinde ve tüm bedeni taşıyan da ayaklarımız o yüzden de diğer organlarımıza olduğu gibi ayaklarımıza da gereken bakımı ve özeni göstermek durumundayız ki bunun için ayak sağlığı için olan ürünleri ve tabanlık kullanımı yapabiliriz.

Bu Grupta Yer Alan Kimi Ürünler

Ayak sağlığı için olan ürünler ve tabanlık grubunda yer alan kimi ürünler şunlardır:

· Art Destekli Kaydırmaz Ayak Tabanlığı

· Baş Parmak Kemik Düzeltici Gece Ateli (Tek)

· Bunyon Hallux Valgus Egzersiz Lastiği (Baş Parmak Kemik Düzeltici)

· Ağrıları Alan Tam Boy Jel Tabanlık (Bay/Bayan)

· Makaralı Bunyon Silikon Parmak Metatars Koruyucu

· Serçe Parmak Ayırıcı Koruyucu Silikon Yüzük

· Yüzüklü Ayak Parmak Ayırıcı 2'li Makara

· Silikon Ayak Parmak Gömleği

· Giyilebilir Ark Desteği Çorabı (1 Çift)

· Boy Uzatıcı Silikon Tabanlık: Btall Elevate

· Topuk Yastığı 2'li Bombeli Silikon

· Ayak Parmak Kemik Koruyucu: 1 Açık 1 Kapalı Koruyucu Hortum

· Topuk Süngeri

· Ayakkabı Vurma Önleyici

· Ayak Şekil Düzeltici: Pampered Toes

· Ayak Nasır Koruyucu Delikli Silikon 6'lı Ped ilk anda söylenebilecek olan ürün ama kapsam oldukça geniş ve burada belirtilen ürünler ayak sağlığı için olan ürünlerden sadece bazılarıdır.

Üstte belirtilen ürünlerin fiyatları ürünün türüne, kullanılan malzemeye ve üretici firmasına göre farklılıklar arz eder. O yüzden net bir rakam vermek olası değildir. Ama tüm bu ürünlerde rakamlar oldukça uygundur denilebilir.

Nasıl Seçim Yapmalı?

Ayak sağlığı için olan ürünler ve tabanlık grubunda yer alan ürünleri neye göre seçmelisi sorusu oldukça zor bir soru özünde ve kişi kendi koruyucu tabanlık tarzı dışında olan tüm diğer ürünler için bir ortopedi uzmanına danışmalı ve sonrasında karar vermeli zira ayak sağlığı da çok önemli olan bir konu ve kaş yapayım derken kişi göz çıkarmamalı.

Ürün seçimleri olabildiğine dikkatli bir biçimde seçilmeli. Bunun yanında kişinin eğer ayağında herhangi bir sorun var ise mutlaka uzmanların belirtmiş olduğu ürünleri kullanmalı.

Ama yine de genel olarak bu ürünler alınırken kişinin sağlığını riske atmayacak malzemelerden yapılan ürünler bilinen adreslerden alınmalı ve kalitesinden emin olunmalı.