Boya

Fırsatları : 1 Fırsat

Boya

Boya deyince aklınıza ne geliyor? Zira kapsam oldukça geniş. Bizim burada bahsedeceğimiz boya ise binaların iç ve dış alanlarını boyamak için kullandığımız boyalar.

Boya Deyince Akla Gelenler

Boya başlığı altında üç ana başlıkta ürün var ve bu üç ana başlık şu şekilde:

· Dış Cephe

· Fırça, Rulo, Aksesuar

· İç Cephe

Burada bu ürünlere kimi örnekler vermek gerekir ise onlar şunlar : Boya rulosu, fırça, silikonlu dış cephe boyası, solvent bazlı sprey boya, dış cephe rulosu, sentetik yağlı boya, Amerikan kapı boyası, akrilik dış cephe boyası, sentetik astar, duvar kaplama ürünleri, özel mat iç cephe boyası, dolgu malzemeleri, iç yalıtım sıvası, desen aparatları, dekoratif ahşap koruyucu, boya sızdırma ızgarası, poliüretan dizlik, lekeli ve isli yüzeyler için özel boya efekt damgası, saten perdah alçısı, tel fırça, şap malası, rutubet ve küf önleyici olan solüsyon ilk anda sayılabilecek olan ürünler,

Bu ürünler özellikle boyalar farklı renklerde ve farklı büyüklüklerde karşımıza çıkan rakamı da ona göre değişen ürünler. Birçok markanın bu alanda değişik çok özel ürünü bulunuyor ve özünde kapsam oldukça geniş.

Boya Alırken Kullanırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Boya konusu olabildiğine hassas olan bir konu o yüzden de seçim yaparken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken çok önemli olan hususlar var. Eğer kişi kendi bu alanda yeterli görmüyor ise mutlaka bir bilene danışarak bu ürünleri alması gerektiğini unutmamalı ama yine de bazı şeyleri burada ifade etmek gerekir ise öncelikle üstte yer alan başlıklardan da anlaşılacağı üzere neresi boyanacak ise ona uygun olan ürün alınmalı yani dış cephe için dış cephe boya ve ürünleri ( fırça, rulo vb.) , iç cephe için ona uygun olan boya, fırça, rulo tercih edilmeli.

Boyalarda renk seçimi de oldukça önemli özellikle iç mekanlarda evin genel dekorasyon stiline uygun olan renkler seçilmeli. Çevreye duyarlı, kolay leke tutmayan, kirlenmeyen olabildiğine az kimyasal içeren doğal bileşenler içeren boyalar seçilmeli. Kaliteli olan bilinen markaların ürünleri tercih edilmelidir.