El Aletleri

Fırsatları : 1 Fırsat

El Aletleri

İnsan denen canlı sosyal bir varlık ama her şeyi tek başına yapamaz. O yüzden de yaşamı içinde kimi yapmak istedikleri şeyler için el aletleri denen ürünleri kullanması gerekir. Bu ürünler özellikle bahçe işlerinde, evin içinde ufak çaplı sorunların giderilmesi, kimi onarımların yapılması, arızaların giderilmesi için gerekli olan hepsi değilse de bir kısmının her evde olması gereken ürünlerdir ki acil durumlarda kullanılmaları gerekebilir.

Bu ürünlerin kimileri ana ürün, kimileri altta yer alan listede de görülebileceği gibi yardımcı ekipman ve aksesuarlardır. Kullanım durumuna göre elektrikli veya mekanik olanları vardır.

Temel Ürünler Nelerdir?

El aletleri grubunda karşımıza çıkan temel ürünler şunlardır:

· Anahtarlar

· Balta & Çekiç

· Diğer

· Eye Seti

· Kablo Makaraları

· Kesici Makaslar

· Lehim & Havya

· Lokma Takımları

· Maket Bıçağı

· Mengeneler

· Pense

· Perçin

· Seramik & Demir Kesme

· Silikon Tabancası

· Testere

· Tornavida

· Yan Keski & Yassı Keski

· Yedek Akü & Şarj Cihazları

· Zımpara & Eğe

· Çok Amaçlı Setler

· İskarpela

Yukarıda yer alan ürünler büyüklükleri, kullanılan malzeme, modeli ve üretici markasına göre değişik fiyat aralıklarında karşımıza çıkan ürünlerdir. Her bir ürünün kendi içinde alt başlıkları olduğu da bilinmesi gereken bir diğer durumdur. Bu alanda sınırız seçenek vardır demek yanlış olmaz.

Ürünler Hakkında Kısa Kısa

Üstte adı geçen el aletleri ürünleri hakkında temel bilgiler vermek gerekir ise şunlar söylenebilir:

Her bir ürün kendi içinde son derece özel olan üründür ve mutlaka kişi kendisine göre kullanım kolaylığı olan ürünleri tercih etmelidir. Yukarıda belirtilen tüm ürünlerde kalite oldukça önemlidir ve doğru malzemelerden yapılan bilinen markaların ürünleri alınmalıdır.

Fiyat konusu asla ilk anda göz önüne alınmamalı ve ilgili standartla göre üretilen ürünlerin alınmasına özen gösterilmelidir.

Amaca uygun ürün alınmasına dikkat edilirken çok ağır olmayan ürünlerin seçilmesinin kolaylığı göz ardı edilmemelidir. Ergonomik tasarımlı ürünlerin her zaman avantajlı olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Ürünlerin garanti koşulları, gerekiyor ise teknik servis, yedek parça tamir bakım olanakları da öğrenilmelidir.

Şarj cihazlarında mutlaka gerekli güvenlik koşulları olduğundan emin olunmalıdır.