Elektrik & Aydınlatma

Fırsatları : 0 Fırsat

Elektrik & Aydınlatma

Elektrik yaşamdır sözcüğü günümüzde kesinlikle doğru olan bir ifadedir. Bugün insanlar yapay bir ışıklandırma sistemi olan elektrik olmadan neredeyse hiçbir işlem yapamamaktadır.

Elektriğin girmediği alan olmadığı için temel kullanım alanlarından bir tanesi de iç ve dış mekan aydınlatma sistemleridir ve dahası bu aydınlatmaların yapılabilmesi için kimi yardımcı ürün olarak ifade edilebileceğimiz malzemelere gereksinim vardır. Yani özetle elektrik aydınlatma bileşeni tam olarak bir bütündür ve aydınlatma elektrik ana bileşeninin bir alt bileşeni olarak ifade edilebilir.

Temel Ürünler Nelerdir?

Elektrik aydınlatma ürünü olarak karşımıza çıkan temel ürünler şunlardır:

· Ampuller

· Bahçe Lambaları

· Diafon Sistemleri

· Elektrik & Sinyal Kabloları

· Elektrik Aksesuarları

· Elektronik Ürünler

· Gece Lambaları

· Akım Korumalı Priz

· Golyat Priz

· Kablolu Grup Priz

· Kablosuz Grup Priz

· Işıldak & Fener

· Kablo Kanalları

· Kutular & Panolar

· Priz & Anahtar

· Yılbaşı Süsleri

· Zil, Buton, Otomatik

· Şalt Malzemeler

· Şerit Led

Yukarıda yer alan ürünler büyüklükleri, kullanılan malzeme, modeli ve üretici markasına göre değişik fiyat aralıklarında karşımıza çıkan ürünlerdir. Her bir ürünün kendi içinde alt başlıkları olduğu da bilinmesi gereken bir diğer durumdur. Bu alanda sınırız seçenek vardır demek yanlış olmaz.

Ürünler Hakkında Kısa Kısa

Üstte adı geçen elektrik aydınlatma ürünleri hakkında temel bilgiler vermek gerekir ise şunlar söylenebilir:

Bu ürünler alınırken öncelikle hangisi olursa olsun çevre dostu olan ürünler tercih edilmelidir ve enerji verimliliği esas alınarak tercih yapılmalıdır. Priz anahtar tarzı gibi ürünler alınırken diğer ürünlerde de benzer bir durum söz konusu olmakla beraber mutlaka bilinen markaların ürünleri tercih edilmelidir.

Bunun yanı sıra tüm ürünlerde gerekli fizibilite çalışması yapılmalı ve gereksinimlere uygun olan ürünler maksimum verim alacak biçimde seçilmelidir.

Alınan ürünlerin ilgili yönetmeliklere uygun olarak üretilip üretilmediğinden emin olunmalıdır. Bu ürünler mutlaka CE işareti taşıması gereken ürünlerdir bu noktaya özellikle dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra bilinen markaların ürünleri alınmasında her zaman fayda vardır.

Model seçiminde ise genel dekorasyona uyan ürünler tercih edilmeli uyuma özen gösterilmelidir.