Işıldak & Fener

Fırsatları : 0 Fırsat

Işıldak & Fener

Elektrik hepimizin yaşamında temel gereksinimlerin başında. Bugün doğalgaz cihazlarından bilgisayarlara kadar aklımıza gelen her türlü cihaz elektrikli olarak çalışıyor ki kimse elektriksiz olarak bir yaşam düşünemiyor bile.

Ama bir de elektriğin aydınlatma gibi bir rolü var ki işte tam da bu noktada elektriğin aydınlatma amaçlı olarak kullanılmasına olanak veren cihazlara gereksinimimiz oluyor.

Bu ürünler temelde sabit ve portatif olarak yapısal olarak ikiye ayrılabilir. Portatif olanlar adından da anlaşılacağı üzere kişinin elinde çantasında taşıyabileceği şarj edilebilen ve/veya pil ile çalışan elektrik veren cihazlar ki ışıldak fener bu grupta belirtebileceğimiz ürünler.

Neden Kullanmalı?

Gerek ışıldak gerek ise fener üzerinde bir açma kapama butonu olan alt ya da yan kısmında pil yeri olan ürünler. Kimi zaman özellikle ışıldaklarda elle taşımak için özel bir tutamacı olan modellerine de denk gelmiyor değiliz. Zaten bu alanda çok değişik markaların çok değişik ürünlerine denk gelmek mümkün.

Güçleri ve modelleri markadan markaya değişen ürünler bunlar ve karşımızda çok fazla seçenek olduğu kesin. Kimi zaman karşımıza öylesine modeller çıkıyor ki bu ürüne insan anında sahip olmak istiyor.

Zaten insanların evinde mutlaka ani elektrik kesintisi, apartman ya da bina içinde yaşanabilecek olası sorunlara karşı böylesi ürünleri bulundurması gerekiyor. Fenerlerin küçük ebatlı olanları rahatlıkla çantada cepte taşınabildiğinden asla ışıksız kalma gibi kişilerin bir problemi de bulunmuyor.

Alırken ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Işıldak ve fener tarzı ürünler alınır iken dikkat edilmesi gereken en temel husus diğer elektronik elektrikli cihazlarda olduğu gibi mutlaka ilgili elektrik mevzuatlarına göre üretilmesi gerektiği.

Yine bu ürünler mutlaka üzerinde CE işareti taşıması gereken ürünler olduğundan hiçbir biçimde üzerinde CE işareti olmayan ürünler alınmamalı.

Kaliteli malzemeden yapılan ergonomik tasarımlı olan rahatça taşınabilecek türde olanlar tercih edilmeli.

Güç konusu da asla atlanılmamalı ve ne kadarlık bir elektrik gereksinimi olacak ise ona uygun olan modeller ve ürünler tercih edilmeli.

Şarjlı ya da akülü olan ürünlerin daima tercih edilmesi gerektiği gözden kaçırılmamalı.