Mama Tabağı & Kaşık

Fırsatları : 0 Fırsat

Mama Tabağı & Kaşık

Bir çocuk dünyaya gelir ve bir hayat değişir. Umut yeşerir. O yüzden de son derece önemli olan bir olgudur. Özellikle çocuğun beslenme konusu gelişimini her anlamda etkilediği için es geçilmemesi gereken bir husustur o yüzden de mutlaka mama tabağı kaşık gibi ürünler seçilirken bilinçli alımlar yapılmalıdır.

Temel Ürünler

Mama tabağı kaşık olarak piyasada en sıklıkla karşımıza çıkan ürünler şunlardır:

· Üçlü yemek seti

· Özel figürlü yemek setleri

· 12 ay+ kutulu çatal kaşık seti

· 12 ay + tabak takımı

· Mama kaşığı

· 6 ay + yumuşak silikon kaşık

· Değişik parça miktarları ile porselen mama takımları

· Dökülmez mama kapları

· 6+ yemek setleri

· 12 ay + tabak takımı

· Mama dökülmesini önleyen plastik önlük

· İlk mama kaşığı

· Mama tepsisi

· 12 ay + çatal kaşık seti karşımıza yoğunluklu olarak çıkan ürünlerdir. Bu ürünler farklı markaların farklı büyüklüklerde olan ürünleridir.

Ürün fiyatı ürünün türüne, markasına, kullanılan malzemeye ve modeline göre değişiklikler arz eder.

Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mama tabağı ve kaşık için de kullanılan malzeme oldukça önemlidir. Kaşık çocuğun rahatça kavrayabileceği bir modelde olmalıdır. Aynı durum çatal için de geçerlidir. Bunun yanı sıra tabak da bebeğin ilgisini çekecek kırılmayacak çocuğa zarar vermeyecek yapıda olan bir tabak olmalıdır.

Üstte yer alan ürünlerden de görülebileceği üzere özellikle bebekler için dökülmez mama kapları da vardır ki özellikle ilk dönemler için bu ürünler tercih edilmelidir.

Kullanılan malzemeler açısından ele aldığımızda silikon ve porselen en sık kullanılan ürünlerdir ve bunlar çocuklar için doğru olan malzemelerdir. Piyasada satılan ucuz plastik ürünlerden uzak durulmalıdır. Bunun yanı sıra ürün seçimlerinde markalı ürünlerin alınması çok daha güvencelidir.

İlgili standartlara uygun olarak üretilen ürünler tercih edilmelidir. Mama tepsisi annelerin ilk aylarında kolaylaştırıcısı olan ürünleri arasındadır. Özenle seçilmesi sadece bebek için anne için de önemlidir.

İlk mama kaşığı belli bir dönem içindir sonrasında kullanılmamalıdır. Mama dökülmesini önleyen plastik önlük ise oldukça özel bir üründür en azından belli bir süre kullanılabilir.