Beslenme & Mama Sandalyesi

Fırsatları : 0 Fırsat

Beslenme & Mama Sandalyesi

Çocuğun gelişiminde ve büyümesinde dikkat edilmesi gereken çok önemli olan konular var ve her bir konu en ince ayrıntısına kadar düşünülmelidir.

Örneğin beslenme olayında hem yiyeceği ürünler hem de kullanılacak olan mama sandalyesi ve bu alanda yer alan diğer ürünler son derece önemlidir ve en ufak bir detay atlanmamalıdır.

Temel Ürünler

Beslenme mama sandalyesi ürünleri olarak karşımıza çıkan ürünler şunlardır.

· Bebek Maması

· Emzik ve Aksesuarları

· Mama Sandalyesi

· Mama Tabağı & Kaşık

Bu ürünler kendi içlerinde kullanılan malzemesine, modeline ve ebadına göre farklılıklar göstermektedir Fiyatlar da bunlara bağlı olarak değişmektedir ama fiyatları değiştiren bir diğer faktör elbette üretici firmanın satış politikasıdır.

Ürün Seçimi Konusunda Dikkat Edilmesi

Beslenme mama sandalyesi ürünleri seçilirken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bunları kısaca özetlemek gerekir ise ürünler bazında şunlar söylenebilir:

Bebek maması seçerken son derece titiz bir araştırma yapılmalıdır zira bebek mamalarında son yıllarda kısaca GDO denilen Genetiği Değiştirilmiş Organizma konusu gündeme geldiğinden GDO içermeyen ürünlerin doğal, vitaminli katkısız ve bilinen markaların seçilmesi yönüne gidilmelidir. Ayrıca bebeğin yaşına uygun olan ürünler seçilmelidir. Yaşına ve ayına uygun olmayan ürünlerden uzak durulmalı, son kullanma tarihlerine ve raf ömürlerine dikkat edilmelidir. İlgili gıda standartlarına uygun olarak üretildiğinden emin olunmalıdır.

Emzik ve aksesuarları da son derece özel önem isteyen bir diğer husustur zira kullanılan malzeme konusu burada bir hayli önemlidir ve plastik olduğundan kaliteli plastikten yapılan ürünler seçilmeli, seçilen emzik çocuğun ağız ve diş sağlığını etkilemeyecek olan ürünler olmalıdır.

Mama sandalyesi konusunda da sınırsız seçenek olmasına rağmen ergonomik tasarımlı işlevsel, ayarlanabilir olan mama sandalyeleri seçilmeli, çocuğun içinden herhangi bir hareketinde düşmeyeceğinden emin olunmalıdır.

Mama tabağı ve kaşık için de kullanılan malzeme oldukça önemlidir. Kaşık çocuğun rahatça kavrayabileceği bir modelde olmalıdır. Bunun yanı sıra tabak da bebeğin ilgisini çekecek kırılmayacak çocuğa zarar vermeyecek yapıda olan bir tabak olmalıdır.

Üstte belirtilen tüm ürünlerde bilinen markaların ürünleri alınmalı ve fiyat konusu asla ilk anda düşünülmemelidir.