Çocuk Giyim & Aksesuar

Fırsatları : 0 Fırsat

Çocuk Giyim & Aksesuar

Bir çocuk dünyaya gelir ve yaşam değişir. Doğan her çocuk umuttur. Doğan her çocuk yaşam enerjisidir. O yüzden de her çocuğa gereken tüm özeni göstermek gerekir. Çocukların yaşamlarında beslenme, barınma gibi faktörlerin yanında giyim ve aksesuar ürünleri de çocuklar farkında olsun ya da olmasına önem taşıyor.

Çok pahalı olmadan çok şık olarak çocukları her yaşta giydirmek, sevimliliklerine sevimlilik, güzelliklerine güzellik katmak mümkün. Giyim olayının da bizim sorumluluğumuzda olduğunu unutmamak gerekiyor.

Temel Ürün Grupları

Çocuk giyim aksesuar ürünlerinde karşımıza çıkan objeler şunlar

· Giyim & Ayakkabı

· Aksesuar

· Atkı & Eldiven

· Kemer & Pantolon Askısı

· Saç Aksesuarı

· Şapka, Bere, Kulaklık

· Şemsiye

· Ceket & Yelek

· Etek

· Elbise

· Kazak

· Gömlek

· Kostüm

· Eşofman

· Tayt

· Tişört

· İç Giyim & Uyku Giyim ( atlet, külot, pijama, gecelik, sabahlık, uyku tulumu vb.)

Üstte belirtilen objeler içinde unisex olarak kabul edebileceğimiz hem kız çocukları için, hem erkek çocukları için ortak olan ürünler olduğu gibi sadece kız çocuklar için olan, sadece erkek çocuk için olan ürünler de bulunuyor.

Bedenler kimi markalarda ikili olarak giderken, kimilerinde ise tekli numara olarak gidebiliyor. Bazı ürünler ise Standart olabilirken, bazı ürünler, S, M, L olabiliyor.

Renk olarak bakıldığında tüm çocuklara yakışacak olan renkleri bulmak mümkün. Desen ve model konusunda da sınırsız denebilir. Ayrıca çocuk giyim ve aksesuar ürünleri de dönem dönem modanın ana trendlerinden nasibini alıyor.

Çocuk Ürünleri Seçerken Bilinmesi Gerekenler

İster giysi olsun, ister aksesuar bu ürünlerin seçiminde dikkat edilmesi gereken en temel husus çocuğun yaşına uygun olan ürünün seçilmesi ama gelişim çağında olduğu, çabuk büyüdüğü ya da olması gerekenden daha iri yapılı olacağının unutulmaması.

Çocuğun içinde rahat hareket edebileceğini ürünlerin seçilmesine de özen gösterilmeli. Benzer şekilde kullanılan malzemeler de oldukça önemli. Çocuğun cildi çok daha hassas ve narin olduğundan pamuklu, koton tarzında olan giysiler seçilmeli ve giydirilmeli. Aşırı dar, lastikli olan giysilerden olabildiğine uzak durulmalı. Çocuğu yaşına uygun olarak da giydirmeye özen gösterilmeli.