Su Arıtma Cihazları

Fırsatları : 0 Fırsat

Su Arıtma Cihazları

Su insan yaşamı için son derece önem taşıyan bir kavram ve su olmadan insanın yaşayabilmesi adeta mümkün değil. Tıp doktorları bile belli bir zaman veriyor ve sonrasında susuz yaşamanın mümkün olamayacağını ifade ediyorlar.

Üstelik su sadece içme amaçlı olarak kullanılmıyor temizlik, gerekli hijyenin sağlanması, yemek pişirmek gibi çok değişik nedenlerle de kullanılıyor. Böyle olunca da suyun ne kadar hayati olduğunu ifade etmeye gerek yok zaten hepimiz biliyoruz.

Ama tabiri caiz ise su kullanmanın da belli başlı bir takım durumları var ve günümüzde insanlar sanayinin gelişmesine bağlı olarak doğal kaynaklardan gelen suların yeterli düzeyde temiz olmadığını düşünüyor su arıtma cihazları kullanıyor.

Su arıtma cihazı adından da anlaşılacağı üzere musluktan gelen suyun arıtılması için özel bir düzeneği olan mekanik ya da elektrikli olan aksamlar. Musluğa bağlanabildikleri özel olarak ayrı biçimde de olabiliyorlar.

Temel Ürünler Nelerdir?

Su arıtma cihazları olarak karşımıza çıkan temel ürünler şunlardır:

· Su arıtma cihazı kireç önleyici filtre

· Porselen musluk su filtresi

· Muhtelif ebatlarda su pompası

Bu ürünler kullanılan malzemesine, ürün özelliğine, markasına, modeline ve eğer musluğa bağlanmayıp tek başına kullanılacak ise kapasitesine göre farklı fiyatlarda karşımıza çıkabiliyorlar.

Nasıl Kullanılır?

Su arıtma cihazları nasıl kullanılır sorusunun tam bir yanıtı yoktur zira kullanılmakta olan cihaza göre değişim göstermektedir.

Eğer musluğa bağlanan bir cihaz ise musluğa monte edildikten sonra kendiliğinden çalışır ama ayrı kettle tarzında olan bir ürün ise o zaman içine suyu koymak ve elektrikle çalıştırmak gerekir.

Her iki cihazın da kendi içinde yer alan filtreler vasıtasıyla suyu temizleme özelliği vardır ama belli bir dönemden sonra bu filtrelerin değiştirilmesi gerektiği gözden kaçırılmamalıdır.

Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu cihazların alımında dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar şunlardır:

· Garanti koşulları ve süresi mutlaka öğrenilmelidir.

· Yedek parça ve teknik servis ağı yaygın mı olası sorunlarda sizin bulunduğunuz lokasyona ne hızla hizmet veriyor bilgisi alınmalıdır

· İlgili elektrik direktiflerine göre üretilmiş ve CE işareti taşıyor mu mutlaka bilgi alınmalıdır.

· En önemlisi de gerçekten suyu istenen kalitede arıttığından emin olunmalıdır.