Masaj Cihazları

Fırsatları : 0 Fırsat

Masaj Cihazları

İnsan bir robot değil dönem dönem belli periyotlar ile nefes almak için kendisine zaman ayırması gerekiyor ki yaşama enerjisini yeniden bulabilsin. İşte tam da bu noktada kişiye iyi gelebilecek değişik eylemler devreye giriyor. Spor yapmak, sinemaya gitmek, müzik dinlemek, seyahate çıkmak gibi. Masaj da bunlardan bir tanesi ve pek ala masaj cihazları ile kişi kendisi adına böyle bir konfor yaşayabilir.

Bu Grupta Yer Alan Ürünler Nelerdir?

Masaj cihazları deyince iki ana grupta ürün karşımıza çıkmaktadır. Bunlar şunlardır:

· Masaj Cihazları

· Masaj Kemeri

Bu ürünlere örnekler vermek gerekir ise şunlar verilebilir: Bilyeli masaj aleti başlıklı, muhtelif malzemelerden yapılan ayak masaj aletleri, cilt sıkılaştırıcı, özel yapım terlik, yüz için sıkılaştırıcı masaj aleti ilk anda söylenebilecek olan ürünlerdir.

Bu ürünler farklı firmalar tarafından farklı özelliklerde üretilen ürünlerdir ve fiyatları da ürünün türüne, özelliğine, kullanılan malzemesine göre farklılıklar göstermektedir. Çok ucuz olan ürünler olduğu gibi çok yüksek rakamlara olan teknolojik noktada üst düzeyde olan ürünler de mevcuttur.

Burada dikkat edilen husus ten ile direkt olarak temas edeceğinden cilde zarar vermeyecek bir yapıda olması gerekliliğidir.

Masajın Faydaları

Masaj cihazları hakkında bu temel bilgiyi verdikten sonra masajın faydaları ve masaj konusunda da biraz bilgi vermek gerekir ise şunlar söylenebilir. Masaj dünyanın en eski medeniyetleri olarak kabul edilen Çin ve Hindistan medeniyetlerinde uygulanmaya başlayan ve bugün baktığımızda alternatif tedavi yöntemi olarak kabul edilen bir uygulamadır.

Çok değişik masaj türleri vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

· Thai masajı

· İsveç masajı

· Yüz masajı

· Sporcu masajı

· Aromaterapi masajı

· Anti selülit masajı ilk anda söylenebilecek olan masaj türlerdir. Bugün SPA olarak adlandırılan merkezlerde bu masaj türü alanında uzman masöz veya masörler tarafından uygulanmaktadır.

Ama elbette kişi üstte belirtilen masaj cihazları vasıtasıyla da masaj yapabilme olanağına sahiptir ve tam da bu noktada masajın faydalarını sıralamak gerekirse bazıları şunlardır:

· Kişinin üzerindeki gerginliği stresi atmasını sağlar

· Kasların gevşemesine ve kişinin rahatlamasına olanak verir

· Ödem ve şişkinlik sorunu yaşayanlarda bu sorunu ortadan kaldırır

· Ağrı sorunlarını ortadan kaldırır

· Cildi sıkılaştırır

· Selüloitleri giderir