Fitness & Kondisyon

Fırsatları : 3 Fırsat

Fitness & Kondisyon

Spor insanların yaşamlarında son derece önemli olan bir kavram. Spor türü ne olursa olsun insanların yaşamlarını son derece olumlu düzeyde etkilediği ve sağlıklı bir yaşam için son derece önemli olduğu ortada. Ama spor dünyası sonsuz bir umman gibi ve farklı kesimlerin yapısına uyacak olan düzeyde değişik spor türleri çıkıyor. İşte onlardan bir tanesi de fitness.

Fitness beraberinde kondisyon kavramını da beraberinde getiriyor. Zira bu iki kavram birbiri ile doğrudan alakalı. Bu spor dalının en büyük kazanımı kişinin daha fit, daha sağlıklı olması. Zaten fitness ifadesi fit olmak anlamına da dilimizde gelen bir ifade.

Fitness Kondisyon Ürünleri

Fitness Kondisyon grubunda temelde üç ana başlıkta ürünler çıkıyor ve onlar şunlardır.

· Besin Takviyeleri( Amino Asitler. Eklem Sağlığı. Karbonhidratlar. Kreatinler. L-Karnitin ve CLA, Performans Arttırıcılar, Protein Tozu. Sağlık Destek Ürünleri. Vitamin & Mineraller)

· Fitness & Kardiyo( Ağırlık Sehpası, Dambıl & Ağırlık, Kapı & Şınav Barı, Kondisyon Küreği. Mekik Sehpası. Pilates & Yoga. Step & Aerobik. TV Ürünleri. Trambolin. Çalışma İstasyonu)

· Masaj Ürünleri ( Masaj Kemeri, Masaj Cihazları)

Nasıl Tercih Yapılmalı?

Üstte karşımıza çok değişik skalalardan çok değişik ürünler çıkmış durumda. Her birini fitness kondisyon grubunda ifade etmek gerekir ise şunlar söylenebilir:

Öncelikle olarak besin takviyelerinden bahsetmek gerekir ise onlar gıda değildir. Onlar ilaç da değildir. Onlar değişik faydaları olan ürünlerdir. Adından da anlaşılacağı üzere yeterli düzeyde alınamayan gıda ve vitaminler için vücudun daha sağlıklı olması için kullanılmadırlar ama tek başına yeterli değildir ve bu ürünler kullanılırken mutlaka bir uzmana danışmalı ve onların önermesi ve önerdiği biçimde kullanmak gerekir.

Masaj ürünleri ise sadece masaj için uygulanan ürünlerdir ama her masaj için her krem, her cihaz kullanılacak diye bir kural yoktur burada yer alan ürünleri de doğru bir biçimde kullanmak gerekir.

Fitness kondisyon ürünleri ise kişinin yaptığı fitness uygulamaları için farklı farklı ürünler vardır ve kişi kendisi için en uygun olan ürün veya ürünleri seçerek kullanmalıdır.