Okul Kırtasiyesi

Fırsatları : 0 Fırsat

Okul Kırtasiyesi

İnsan yaşamının en güzel dönemleri kimi zaman bazı derslerde çok zorlansa bile okul dönemidir. Kişinin en sorumsuz en problemsiz dönemidir ki bu dönem herkes de farklı bir iz bırakır. İşte böylesi dönemlerde de kendi içinde kimi unsurlar öne çıkar. İnsanların bu dönemde kullandıkları temel ürünler vardır ve bunlara genel olarak okul kırtasiyesi adı verilir.

Temel Ürün Grupları

Okul kırtasiyesi ürün grubunda karşımıza çıkan ürünler şunlardır:

· Ataç & Toplu İğne

· Büyüteç

· Harita & Bayrak

· Kalem Kutuları

· Kalemlik

· Kalemtıraş

· Makas & Maket Bıçağı

· Mikroskop

· Oyun Hamuru

· Silgi

· Suluk, Matara, Beslenme Çantaları

· Bantlar

· Japon Yapıştırıcı

· Stick Yapıştırıcı

· Sıvı & Sprey Yapıştırıcı

· Cetvel

· Gönye

· Pergel

Yukarıdaki ürünleri kullanmayan öğrenci yok gibidir. Üstelik bu malzemeler hem okullarda idari kadrolar tarafından hem de öğrenciler tarafından kullanılabilen ürünlerdir.

Okul kırtasiyesi ürünlerine daha detaylı bakmak gerekir ise şunlar söylenebilir: Ataç ve toplu iğne herhangi bir birbirinden bağımsız iki nesneyi birleştirmek için kullanılır ve ağırlıklı olarak metalden yapılan ürünlerdir. Büyüteçler ise farklı ebatlarda olan bakılan ürünü daha yakından görmeye yarayan araçlardır. Harita ve bayrak genellikle okullarda düzenli olarak asılan kağıt ve kumaştan yapılan nesnelerdir. Kalem kutusu ve kalemlik kalem koymaya yarar iken kalemtıraş uçlu olmayan kalemleri açmaya yarayan ürünlerdir. Makas ve maket bıçağı ise kesme amaçlı olarak kullanılır ve yine ağırlıklı olarak metalden yapılan ama bazılarının uç kısmında kullanımı kolaylaştırmak için plastik bulunabilen ve diğer ürünlerde olduğu gibi farklı büyüklüklerde olabilen nesnelerdir.

Mikroskop için söylenebilecek çok söz yok biyoloji ve fen bilimleri dersinin olmazsa olmaz olan cihazıdır. Silgi ama yazılan bir yazıyı silmek defterde, ama tahtada kullanılabilir. Farklı renkleri, farklı boyutları elbette vardır. Suluk ya da matara özellikle ilkokul öğrencilerin okula su götürmek için plastik tarzı metallerden yapılan su taşıma üniteleridir. İster bant, ister stick, ister japon ya da sıvı olsun farklı tarzdan ürünleri yapıştırmak için kullanılır. Cetvel, gönye, pergel ise matematik dersinin olmazsa olmaz çizim gereçleridir.