Ses Sistemleri & Navigasyon

Fırsatları : 0 Fırsat

Ses Sistemleri & Navigasyon

Elektronik konusu sonsuz bir umman gibi. Gün geçmiyor ki bu alanda yeni bir ürün yeni bir teknoloji karşımıza çıkmasın.

Bunun yanı sıra başta erkeklerin olmak üzere hemen her yaştan insanın yaşamında öyle ya da böyle yer edinen araçlar var ki günümüzde hemen herkes kendi aracı olsun istiyor. İşte hal böyle olunca da sadece aracın kendisi değil araç içinde keyif yapmaya da olanak verecek olan üniteler elektroniğin de verdiği güç ile daha bir önem kazanıyor.

Son yılların en gözde kavramlarından bir tanesi olan navigasyon sistemleri yeni araçların kimilerinde mevcut ama bazılarında da yok. İşte gerek navigasyon için olan gerek ise ses sistemleri için olan elektronik üniteler olmadan araçlar neredeyse yerinden kalkmıyor gibi. O yüzden her bir üniteyi bilmek ve az ya da çok tanımak gerekiyor.

Temel Ürünler

Oto Elektroniği ve Oto Ses Sistemleri olarak iki ana başlıkta yer alan ürünlerin alt başlıkları Ses Sistemleri & Navigasyon ünitelerinde şunlardır:

· Araç Antenleri

· Araç İçi Kamera

· Arka Görüş Kamerası

· Bluetooth Araç Kiti

· Amplifikatör

· FM Transmitter

· Hoparlör

· Teyp, CD, DVD, MP3 Çalar

Bu ürünlerin tamamı araçlar içindir ve gündelik kullanıma uygun olan üniteler değillerdir. O yüzden bu konuyu böyle bilmek gerekir.

Bunun yanında her bir ürün kendi içinde ürün modeline, özelliğine, gücüne vb. faktörlere bağlı olarak değişiklikler arz eder ve fiyatlar da ona göre değişir. Her bir ürün başlığının kendi içinde alt başlıkları mevcuttur.

Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ses Sistemleri & Navigasyon üniteleri alınırken başta dikkat edilmesi gereken en temel husus alınacak olan ürünün aracın yapısına uygun olması. Oto elektroniği deyip geçmemek lazım. Her aracın kendine göre bir yapısı var. Olabildiğine orijinal ama olamıyor ise orijinale yakın olan parçalar alınmalı.

Mutlaka ilgili standartlara göre üretildiğinden, garanti koşullarından, CE işareti olduğundan emin olunmalı. Bilinen markaların ürünleri alınması gerektiği unutulmamalı ve fiyat konusu asla ilk planda gündeme gelmemeli. Onun dışında istediğiniz modeli seçip kullanmanızda bir mahsur mevcut değildir.