Su Sporları

Fırsatları : 0 Fırsat

Su Sporları

Spor insanların yaşamlarında olması gereken olguların başında geliyor. Sağlam bir yaşam için de spor yapılması gerektiği unutulmamalı o yüzden de kişi kendi bünyesine uygun bir biçimde spor yapabilmesi gerekiyor.

Spor kendi içinde değişik branşlara ayrılıyor ana başlıklar altında ve akabinde de bu spor dallarının kendi içinde çoğunluğunun alt başlıkları olabiliyor. Yüzme, koşu, yürüyüş, dağcılık, top ile yapılan ve elbette su sporları.

Su sporları deyince elbette ilk akla gelen burada başka bir başlık olarak ele aldığımız ama su sporlarının da bir parçası olan yüzme ve bunun yanında birçok insan için bir tutku, bir aşk olan dalma sporlar ve bu sporları yaparken de normal bu sporlar için geliştirilen giysiler dışında yardımcı kimi ürünler gerekiyor ve biz de bu yazıda bu konuya değinmeye hangi ürünler var ve hangi özellikte olmalılar ona değinmeye çalışacağız.

Temel Ürünler:

Su sporları deyince karşımıza çıkan bu alandaki olan ürünler şunlardır:

· Dalış: Su Altı Feneri

· Diğer ürünler

· Şişme Deniz ve Havuz Ürünleri: Deniz Aksesuarları. Şişme Havuz

Üstte yer alan üç ana başlıkta toplanan ürünlere sırası ile bakacak olursak şunları söyleyebiliriz: Dalış başlığı altında yer alan su altı feneri farklı büyüklüklerde farklı malzemelerden ve farklı aydınlatma değerleri ile çıkıyorlar. Bu ürünler alınır iken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ürünün fiyatından ziyade ürünün yapıldığı malzeme, ilgili standartlara uygun olarak üretilip üretilmediği ve tüm bunların yanında ergonomik tasarımlı olmaları gerektiği unutulmamalı. Kullanılan fener kişinin dalışı sırasında onun hareketini hiçbir biçimde olumsuz düzeyde etkilememeli ve gerekli ışığı almasını sağlamalı.

Diğer ürünlerde ise karşımıza çıkan çok sayıda ürün var ve bunlardan bazıları şunlar: havuz oyuncakları ( makarna vb.) yüzmek için bone, yüzen şamandıra yapıştırıcılı blok sünger kamera. Bu grupta yer alan ürünler genelde plastik yapılan malzemeler olduğunda çevreye saygılı çevre dostu kaliteli mümkünse geri dönüşümlü plastikten yapılan ürünler tercih edilmelidir.

Şişme deniz ve havuz ürünleri grubunda yer alan şişme havuz, deniz yatağı, kolluk simit gibi ürünlerde de üstte diğer belirtilen ürünlerde aranması gereken tüm kriterler aranmalıdır.