Süpermarket

Fırsatları : 0 Fırsat

Süpermarket

İnsan yaşamı düz bir çizgi değil. Yaşam içinde insanların rutin olarak ya da rutin olmadan temel gereksinimlerini karşılamak için yaptıkları şeyler var.

Alışveriş ise kimi insanların en önemli tutkuları arasında. Hatta bu alanda yazılan kitaplar, çekilen filmler var. Çünkü ileri boyuta geldiğinde alışveriş bir tür hastalık ama yine de kimi temel gereksinimlerin karşılaşması için süpermarket, manav gibi yerlere rutin içinde veya rutinin dışında yerler var.

Günümüzde insanlar süpermarketleri tercih ediyor ki bunun da iki temel nedeni var. Birinci neden bu tür yerlerde toplu alımlar olduğu için rakamlar daha ucuz ve ikinci neden insanlar tüm aradıklarını bir arada bulabiliyorlar. Doğal olarak bu da onları cazip hale getiriyor.

Temel Satılan Ürünler Nelerdir?

Süpermarket ürünleri ve alt başlıkları şunlardır:

· Bulaşık Yıkama

· Deterjan & Temizlik Grubunda

· Ev Temizliği

· Kağıt Ürünleri

· Çamaşır Yıkama

· Gıda & Şekerleme Grubunda

· Bakliyat

· Bisküvi & Çerez

· Et Şarküteri

· Glutensiz

· Gurme Ürünler

· Kahvaltılık

· Konserve, Salça

· Organik Ürünler

· Tuz, Şeker, Baharat

· Unlu Mamuller & Tatlılar

· Meyve & Sebze Grubunda

· Meyve

· Sebze

· Yağlar Grubunda

· Bitkisel Yağ

· İçecek

· Meşrubat

· Kahve

Üstte yer alan tüm bu ürünlerde kendi içinde çok değişik alt başlıklara ayrılıyor ve karşımıza çok değişik seçenek çıkıyor ve insan kimi zaman reklamların da etkisi ile hangisini seçeceği konusunda karar vermekte zorlanıyor.

Ürün Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yukarıda belirtilen ürün seçimlerini ana başlıklar altında incelemek gerekir ise şunlar ifade edilebilir.

Süpermarket ürünü olan deterjan ve temizlik grubu olan malzemelerde mutlaka olabildiğine az kimyasal ve boya ürünler doğal bileşenler içeren ürünler tercih edilmelidir.

Meşrubat grubunda da benzer tercihler yapılmalı, katkısız, şekersiz olan ürünler alınmalıdır. Meyve sebze yani manav grubunda GDO içermeyen, organik, taze, doğal olan ürünler alınmalıdır.

Unlu mamullerde ise söylenebilecek olan bir şey yoktur. Et tavuk gibi ürünlerde olabildiğine yerli ürünler alınmalıdır. Organik ürün diye satılan ürünlerde ise mutlaka organik olduğunu belgeleyen sertifika olup olmadığına bakılmalıdır.