Cep Telefonu Aksesuarları

Fırsatları : 0 Fırsat

Cep Telefonu Aksesuarları

Cep telefonları bir girdi tam girdi hayatlarımıza ve beraberinde bu ürünler ile birlikte kullanılan aksesuarları karşımıza çıktı ve kapsam oldukça geniş.

Temel Ürünler

Cep telefonu aksesuarları grubunda yer alan ürünler şu şekilde sınıflandırılmaktadır.

· Araç Kiti

· Bluetooth Kulaklık

· Diğer ürünler

· Dock ünitesi

· Ekran Koruyucu

· Hafıza Kartı

· Hafıza Kartı Adaptörü

· Hoparlör

· Kablo

· Kalem

· Kamera

· Kapak

· Kulaklık

· Kılıf

· Taşınabilir Şarj Cihazı

· Telefon Askısı

· Çevirici & Dönüştürücü

· Şarj Cihazı

Görüldüğü gibi liste bir hayli geniş ama yine de bu ürünler hakkında kısa kısa bilgiler vermek gerekir ise şunlar söylenebilir:

Şarj cihazı: Cep telefonlarını şarj etmeye yarayan ürünlerdir. Taşınabilir şarj cihazına powerbank adı verilmekte ve belli bir süre kendisi de şarj edilmeden elektriğe bağlanmadan kullanılabilen sistemlerdir.

Kılıf ve kapak benzer olan ürünlerdir ve cep telefonlarını dış ortamlara karşı korumaya yardım ederler. Benzer bir durum ekran koruyucu için de geçerlidir. Ekranları düşme ve olası sorunlarda kırılmaya çizilmeye karşı korurlar.

Kulaklık dış ortamdan bağımsız sesleri duymaya yardım eder. Telefon askısı adından da anlaşılacağı üzere belli bir yere cep telefonunu asarak sabitlemek içindir. Hafıza kartı telefonun hafızasının yetmediği durumlarda kullanılırlar. Adaptörü de uygun olmayan cihazlarda bunun içindir. Kalem kimi cep telefonları özel kalem opsiyonludur. Araç kiti arabaların içine cep telefonunu koyabilmek içindir. Bluetooth kulaklık ise sürekli telefonla konuşanların ellerinde cep telefonu tutmadan konuşmasına olanak verir. Kamera ekstra olarak takılabilen bir üründür. Çevirici ve dönüştürücü için söylenecek çok şey yok.

Ürünlerin fiyatları ürünün türüne, özelliğine, kullanılan malzemesine ve markasına göre değişir.

Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Cep telefonu aksesuarları seçerken dikkat edilmesi gereken konular şunlardır:

· Öncelikli olarak aksesuar deyip geçmemek ve kaliteli olan ürünleri almak gerekir. Bu noktada bilinen markaların ürünleri güvenilir adreslerden temin edilmelidir.

· Alınan ürün sizin kullandığınız cep telefonu için doğru ürün müdür mutlaka

· Aksesuar olsa bile şarj cihazları, kamera hoparlör, kulaklıklar ve kalem CE işareti taşıyor mu ilgili elektrik yönetmeliklerine uygun üretilmiş mi kontrol edilmeli ve garanti koşulları mutlaka öğrenilmelidir.