Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları

Fırsatları : 1 Fırsat

Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları

Bilgisayarlar bir girdi tam girdi yaşamımıza ve geçen zaman içinde de hızlı bir ilerleme kaydettiler ve doğal olarak gündeme dizüstü bilgisayar aksesuarları geldi.

Nelerdir?

Dizüstü bilgisayar aksesuarları olarak karşımıza çıkan ürünler genel olarak şunlardır:

· Adaptör & Şarj Cihazı

· Batarya (Pil)

· Bağlantı Araçları

· Diğer ürünler

· Dock Station & Stand

· Ekran Koruyucusu

· Güvenlik Ürünleri

· Klavye & Mouse

· Laptop Etiketleri

· Laptop Hoparlörü

· Laptop Soğutucu

· Led Işıklar

· Çanta & Kılıf

Yukarıda yer alan ürünlere genel olarak bakacak olursak şunlar söylenebilir: Adaptör ve şarj cihazı dizüstü bilgisayarların olmazsa olmazları arasındadır. Zira belli bir süre kendi hallerinde çalıştıktan sonra bu cihazlara gereksinim doğmaktadır. Her bilgisayarın kendine uygun olan bir ürünü vardır.

Batarya için söylenebilecek çok şey yok zaten. Çanta ve kılıf noktasında ise bir yerden bir yere götürmek için olan ürünlerdir. Laptopi netbook ve notebook için genelde 3 farklı boyda üretilmektedir.

Klavye ve Mouse de kendi içinde modelleri dışında kablolu ve kablosuz olmak üzere iki ana başlık altında toplanırlar Hoparlör harici bir üründür ve ekstra olarak daha güçlü ses isteyenler tercih etmektedir. Soğutucu mutlaka uzun süre dizüstü bilgisayar kullananların tercih etmesi gereken bir üründür. Led ışıklar ve etiketler ise daha çok hobi amaçlı ürünlerdir. Ekran koruyucu için de söylenebilecek çok şey yoktur.

Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dizüstü bilgisayar aksesuarları seçerken dikkat edilmesi gereken konular şunlardır:

· Öncelikli olarak aksesuar deyip geçmemek ve kaliteli olan ürünleri almak gerekir. Bu noktada bilinen markaların ürünleri güvenilir adreslerden temin edilmelidir.

· Alınan ürün sizin kullandığınız netbook ya da notebook için olan doğru ürün müdür mutlaka bakılmalıdır zira bu iki ürün grubunda da alt çok sayıda ürün vardır. Özellikle tabletler için durum biraz daha karışıktır zira farklı firmaların farklı ürünleri vardır.

· Aksesuar olsa bile şarj cihazı, pil ve klavye Mouse CE işareti taşıyor mu ilgili elektrik yönetmeliklerine uygun üretilmiş mi kontrol edilmeli ve garanti koşulları mutlaka öğrenilmelidir.