iPad & Tablet Aksesuarları

Fırsatları : 3 Fırsat

iPad & Tablet Aksesuarları

Teknoloji öyle bir hızla ilerledi ki hızına yetişebilmek neredeyse imkânsız gibi. Özellikle 20 yüzyılda ve biraz daha öncesinde elektriğin keşfi ile beraber önce elektrik girdi yaşamımıza ve elektrikli olarak çalışan cihazlar mekanik cihazların adım adım yerini almaya başladı.

Sonrasında ise elektronik ürünler son sürat hayatımıza girdi ki insanoğlu bilimsel gelişmelerde bununla da yetinmedi ve hemen akabinde bilgisayar ile tanıştık. Tam da bu süreçle beraber Steve Jobs bizi daha önce tahayyül bile edemeyeceğimiz ürünler tanıştırarak adeta bilgisayar dünyasında çığır atlattı. İşte tam da bu dönemde Apple grubunda çalışan mühendislerin hayatımıza kazandırdığı çok sayıda ilk ürün oldu ki bunlardan bir tanesi de iPad. Bu ürün öylesine bir etki yarattı ki diğer firmaların aynı özellikte tablet ürünleri karşımıza çıktı ve doğal olarak aksesuarları.

Nelerdir?

iPad tablet aksesuarları grubunda yer alan ürünler şu şekilde sınıflandırılmaktadır.

· Araç Kitleri

· Data Kablosu & Adaptör

· Diğer ürünler

· Dock Station & Stand

· Ekran Koruyucusu

· Hoparlör (Speaker)

· Kalem (Stylus)

· Çanta, Kılıf, Askı

· Şarj Cihazı

Yukarıda bahsi geçen ürünlerin tamamı özünde diğer cep telefonu ve bilgisayar tarzında olan ürünler ama üstte belirtilen ürünler içinde sadece iPad için olan ürünler de var zira Apple grubu tüm ürünlerinde satış stratejisi olarak muadili olmayacak ürünler üretiyor. Yazılım ve görsellikte buna dahil.

O yüzden özellikle bu markanın ürünlerini orijinal kendi mağazalarında bulunuyor.

Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

iPad tablet aksesuarları seçerken dikkat edilmesi gereken konular şunlardır:

· Öncelikli olarak aksesuar deyip geçmemek ve kaliteli olan ürünleri almak gerekir. Bu noktada bilinen markaların ürünleri güvenilir adreslerden temin edilmelidir.

· Alınan ürün sizin kullandığınız tablete ya da iPad için olan doğru ürün müdür mutlaka bakılmalıdır zira bu iki ürün grubunda da alt çok sayıda ürün vardır. Özellikle tabletler için durum biraz daha karışıktır zira farklı firmaların farklı ürünleri vardır.

· Aksesuar olsa bile şarj kontrol cihazı hoparlör ve kalem CE işareti taşıyor mu ilgili elektrik yönetmeliklerine uygun üretilmiş mi kontrol edilmeli ve garanti koşulları mutlaka öğrenilmelidir.