Dekoratif Aydınlatmalar

Fırsatları : 0 Fırsat

Dekoratif Aydınlatmalar

Yaşam denen bu yolculukta insanlar için aydınlatma konusu eğer görme engelli değil ise oldukça büyük bir önem taşıyor. Zira kişinin hangi yaşta olursa olsun cinsiyeti fark etmeksizin ışık olmadan hareket edebilmesi mümkün değil.

Dahası belli başlı bir takım cihazların çalışması için de elektriğe gereksinim duyuluyor. Bugün elektriğin girmediği yer yok gibi adeta. Tüm bunların yanında bir de dekorasyon denilen konu var ki o da başlı başına bir uzmanlık alanı. İşte kimi insanlar gerek görsel amaçlı dekoratif obje olarak gerek ise aydınlatma amaçlı olarak dekoratif aydınlatmalar kullanıyor ki bu objeler kullanıldıkları yere ayrı bir güzellik ve ambiyans katıyor ve adeta konulduğu andan itibaren ortamın havası değişiyor.

Örnek Ürünler

Dekoratif aydınlatmalar ürün gamında yer alan kimi örnek verilebilecek olan ürünler şunlardır:

· Su altında renk değiştiren uzaktan kumandalı LED

· Karanlıkta ışık veren fosforlu şerit

· Kablosuz solar bahçe lambası

· Meme şeklinde dokunmatik gece lambası

· Star master gece lambası

· Konuşma balonlu LED lamba

· Denizanası biçiminde USB gece lambası

· Üç ayaklı tripod lamba

· Kalp projeksiyonlu gece lambası

· Okyanus görünümlü projeksiyon lamba

Bu ürünler de kendi içinde kullanılan malzemesine göre, markasına göre, büyüklüğüne göre değişik fiyatlarda olmaktadır.

Elbette dekoratif aydınlatma grubunda yer alan ürünler üstte ifade edilenler ile sınırlı değildir ve kapsam oldukça geniştir. Karşımıza çok sayıda seçenek çıkabilmektedir. Üstte sadece birkaç örneklem yapılmıştır. Kapsam oldukça geniştir.

Malzeme konusunda da plastik, silikon, ahşap gibi değişik alternatifler mevcuttur. Fiyat konusunda ise üreticisine, modeline, kullanılan malzemeye göre fiyatlar değiştiğinden net bir rakam verebilmek olası değildir.

Alırken Nelere Özen Gösterilmelidir?

Dekoratif aydınlatmalar alınır iken özellikle şu konuya dikkat edilmelidir gibi bir durum söz konusu değildir zira bunlar adından çok net bir biçimde anlaşıldığı üzere dekoratif amaçlı olan ürünler oldukları için tamamen kişinin kendi zevkine ve tercihine kalan objelerdir. Sadece belki böylesi bir ürün alınırken bulunulan alanın genel dokusu ile uyumlu mu ona dikkat edilmelidir. Fiyat konusu ise asla ilk planda düşünülmemelidir.