Ev & Dekoratif Aksesuarlar

Fırsatları : 3 Fırsat

Ev & Dekoratif Aksesuarlar

Dekorasyon tam anlamı ile bir sanattır. O yüzden belki de mimarlık kendi içinde alt bir bölüme ayrılmış ve iç mimarlık gibi bir kavram ortaya çıkmıştır.

İç mimarlar kendi adına dekorasyon yapamayan insanlar iç mekan dekorasyonunda yardımcı olan insanlardır. Ama iç mimar olsun ya da olmasın ev dekorasyonunda sadece temel mobilyalar yoktur bir de dekoratif amaçlı olarak kullanılmakta olan aksesuarlar vardır ve bunlar iç mekanlara ayrı bir güzellik katar, fark yaratırlar.

Doğru biçimde, doğru yerde doğru objeler kullanılır ise ortaya çıkan görüntü tam anlamı ile benzersizdir ve kitsch olmayan, bir ruhu, bir dokusu olan evlerin ortaya çıkması biraz da böylesi ürünlerin kullanımına bağlıdır. Kalitenin de ayrıntıda olduğu gerçeğini asla unutmamak gerekir. Böylesi objeler kaliteli evler için ideal olan ürünlerdir.

Bu Grupta Olan Ürünler

Ev için dekoratif aksesuarlar olarak karşımıza en sıklıkla çıkan ürünler şunlardır:

· Biblo

· Dekoratif Objeler

· Diğer

· Gazetelik

· Keyif Tepsisi

· Kitap Tutucu

· Kutular

· Küllük

· Meyvelik

· Mum, Mumluk, Şamdan

· Mum

· Mumluk

· Saksı

· Tabak

· Takı Askılığı / Mücevher Kutusu

· Vazo

· Yapay Çiçek

· Yılbaşı Süs ve Aksesuarları

· Çerçeve

· Şaraplık

· Şekerlik

Seçerken ve Kullanırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Ev için dekoratif aksesuarlar ürün gamı üstte yer alan listeden de görüldüğü gibi oldukça geniş, elbette hepsini kullanacaksınız diye bir kural kaide yok. Önemli olan yazının en başında da ifade edildiği doğru yerde doğru ürünlerin kullanılması gerektiğidir.

Kişi ister kendi evine alsın, ister bir başka insan için alırken mutlaka evin ve kullanılacak olan alanın genel yapısına bakmalı ve ondan sonra kararını vermelidir.

Klasik tarzda döşenen bir evde modern tasarımlar göze batacaktır ama tam tersi modern bir dekorasyonda da klasik bir çerçeve hoş durmayabilir.

Ucuz, naylon görünümlü ürünlerden uzak kalınması unutulmamalıdır. Ürün ne kadar şirin olursa olsun, evin ambiyansını bozacağı gerçeği unutulmamalıdır.

Örnek olarak irili ufaklı mumlar yan yana fiskos masası üzerine konarak hoş bir görüntü elde edilebilir. Yine irili ufaklı çerçevelere sevdiğiniz eserler konarak duvarlara başka bir hava verilebilir.