Kapat
Gümüş Takılar Fırsatları : 0 Fırsat

Gümüş Takılar

Hangi insan mücevher olayına kayıtsız kalabilmiştir ki? Hele bir de kadınlar. Kadınlar için sahtesi gerçeği tüm takıların ayrı bir önemi vardır ve kız çocuğu olması evresinden ilerleyen yaşlara kadar tüm kadınlar ölene dek irili ufaklı pek çok takı kullanır ve giydikleri giysiler ile uyumlu olması ciddi bir uğraş verirler. Hal böyle olunca da mücevher dünyasında birbirinden farklı malzemelerden yapılan çok değişik takılar ile karşılaşıyoruz ve her biri farklı bir beğeni grubuna hitap ediyor.

Kimi kadınlar imitasyon, kimi kadınlar altın kimi kadınlar ise gümüş takılar tercih ediyor. Gümüş altın kadar göz alıcı olmayan ama özellikle etnik, otantik ve gündelik yaşamda hemen herkesin rahatlıkla kullanabileceği göze batmadan zarif ve asil olabileceği takılar. İmitasyon olmadığından ucuz da durmuyorlar. O yüzden birçok kadın özellikle bu tür takıları tercih ediyor.

Temel Gümüş Takı Ürünleri

Gümüş takılar konusunda sınırsız, sonsuz seçenek var ve temel ürün gruplarını aşağıda belirtilen biçimde sıralamak mümkün.

· Taşlı Bileklik

· Taşsız Bileklik

· Taşlı Bilezik

· Taşsız Bilezik

· Taşlı Kolye

· Taşsız Kolye

· İnci Kolye

· Taşlı Küpe

· Taşsız Küpe

· Gümüş Set & Takım

· Taşlı Set

· Gümüş Yüzük

Ağırlıklı olarak 925 ayar gümüşten yapılan bu takılar modern, klasik çok değişik tasarımlar ile karşımıza çıkıyor. Kullanılan taşlara baktığımızda burada da alternatif çok fazla kehribar, akik, inci en sık kullanılan taşlar.

Kimi zaman gümüş kaplama takılar olduğunu da unutmamak gerekiyor. Rakamlar ise tıpkı altında olduğu gibi ağırlığına göre değişiyor.

Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Gümüş takılar kullanılır iken dikkat edilmesi gereken en temel husus, kullanan kişinin kendi tarzına uygun takıları seçmesi ama elbette bu yeterli değil. Yüzükler noktasında bakıldığında kişi parmaklarının büyük veya küçük olmasına göre yüzük seçimini yapmalı.

Benzer bir biçimde kolyeler için de uzun boyunlular ona göre, kısa boyunlular ona göre kolye seçmeli. Diğer bir önemli olan husus kişinin giyeceği kıyafet ile uygun modeller seçilmeli ve abartıdan uzak başka tarz takılar ile karıştırmadan kullanılmalı.