Saç Bakım & Şekillendirme

Fırsatları : 1 Fırsat

Saç Bakım & Şekillendirme

Saç bir insanın güzelliğine güzellik katan en temel unsurların başında gelmektedir. O yüzden insanın hem daha güzel olabilmesi hem de kendisine olan saygısı yüzünden saç bakım ve şekillendirme ürünleri her yaşta düzenli olarak, doğru bir biçimde aksatmadan kullanması gerekir. Biz de bu yazı da bu konuya ana hatları ile bakmaya çalışacağız.

Doğru bir şekillendirme ve bakımlı bir saç ile kişinin olduğundan daha güzel, daha genç ve daha havalı görünmesi kaçınılmaz bir gerçektir.

Temel Ürünler Nelerdir?

Saç bakım şekillendirme ürünleri ve alt başlıkları şunlardır:

· Dökülme Karşıtı Ürünler

· Saç Bakımı & Şampuan

· Losyon

· Maske & Serum

· Saç Kremi

· Yağ

· Şampuan

· Saç Boyası

· Saç Şekillendirme

o Bigudiler

o Manuel Bigudiler

o Jöle, Köpük, Sprey

o Saç Düzleştiricisi

o Saç Fırça, Tarak

o Saç Kurutma & Fön Makinesi

o Saç Maşası

o Saç Şekillendirme Seti

Bu ürünler kendi içlerinde saçların tipine ve özelliğine göre alt başlıklara ayrılmaktadır. Bunun yanında yıpranmış saçlar, boyalı saçlar için, sebepsiz yere dökülen saçlar için de özel olarak geliştirilen ürünler bulunmaktadır.

Tüm üstte belirtilen bu ürünler farklı markalar tarafından farklı büyüklükler ile karşımıza çıkmaktadır. Aile boyu olan ürünler de vardır. Seyahat boyu olan ürünler de. Dolayısıyla bu alanda ürün gamı oldukça zengindir.

Nasıl Kullanılmalıdırlar?

Üstte adı geçen ürünlerin genel olarak seçiminde yani saç bakım şekillendirme ürünlerinin kullanılmadan önce alımı noktasında dikkat edilmesi gereken kişinin saçına uygun olan ürünün seçilmesi gerektiğidir. Yani kişinin saçı yağlı ise ona göre, ince telli ise ona göre, boyalı ise ona göre bir ürün seçerek kullanmalıdır. Eğer kendini bu alanda yeterli hissetmiyor ise mutlaka bir bilene danışarak hareket etmesi gerekir.

Tarak, fırça gibi ürünleri seçerken de kullanılan malzemenin saçın ana yapısına zarar vermeyeceğinden emin olunmalıdır. Fırçalama yaparken saça zarar vermeyecek biçimde bir fırçalama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Şampuan kullanımında saç diplerine iyice masaj yapılmalı ve bol su ile durulanmalıdır. Saç kurutma üniteleri kullanılırken mutlaka kullanma talimatına uyulmalıdır.