Yüz & Vücut Bakımı

Fırsatları : 1 Fırsat

Yüz & Vücut Bakımı

Günümüzde birbiri ile karıştırılan kavramlar var. Bu kavramların başında bakım olayı ile makyaj olayı geliyor. Kişinin makyajlı olması bakımlı olarak kabul ediliyor ama aslında hiç alakası olmayan bir durum. Kişinin makyaj yapması asla bakımlı olması anlamına gelmiyor ve sadece kişinin bedeninde bir takım kusurları kapattığını gösteriyor. O yüzden de kişi hangi yaşta olursa olsun yüz ve vücut bakımı konusunda üzerine düşeni yapmalı ve asla kendisini ihmal etmemeli.

Unutmayın siz yoksanız dünyada yok ve yine unutmayın siz tek ve eşsizsiniz. Oldukça da değerlisiniz o zaman kendinize gereken özeni göstermeniz de birinci vazifeniz.

Yüz Vücut Bakımı Ürünleri

Yüz vücut bakımı ürünleri olarak karşımıza çıkan tüm ürünler şunlardır.

· Vücut Bakımı (Vücut Nemlendiriciler. Vücut Sıkılaştırıcı & Şekillendirici)

· Yüz Bakımı Ürünleri (Peeling ( cilt soyma ürünü) .Serum. Tonik. Maskeler. Nemlendirici. Leke Giderici. Güneş Koruyucu. Sivilce için olan ürünler. Siyah nokta için olan ürünler. Gözenek sıkılaştırıcılar. Cilt temizleme ürünleri. Yaşlılık karşıtı anti aging ürünler. Göz kremleri. Dudak bakım ürünleri

Bu ürünler krem, serum gibi farklı formlarda karşımıza çıkabilmektedir. Ürün ebadı olarak da bakıldığında farklı formlar karşımıza çıkmaktadır. 10 ml olarak da ürünler vardır. 500 ml olarak olan ürünler de.

Bu grupta yer alan ürünler çok farklı markaların çok değişik alt başlıklarında yerli ya da yabancı ürünler olabilmektedir.

Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bakım yaparken öncelikle kişinin kendi vücudunu ve yüzünü çok iyi tanıması sonrasında ona uygun doğru ürünleri kullanması gerekiyor.

Şunu da unutmamak gerekiyor yüz vücut bakımı ürünlerinde tüm ürünler kullanılacak diye bir kaide yok. Kişi mutlaka kendi gereksinimleri doğrultusunda ürünleri kullanmalı.

Cilt türüne uygun olan ürünler seçilmeli. Yağlı ciltlere yağlı ciltler için olan, kuru ciltlere kuru ciltler için olan ürünün kullanılması gerektiği gözden kaçırılmamalı.

Nemlendirici her yaşta her insanın cilt tipi ne olursa olsun olmazsa olmazı olmalı ve aksatmaksızın düzenli olarak kullanmalı. Benzer bir durum güneş koruyucular için de geçerli. Son olarak da mutlaka dermokozmetik olan paraben, parfüm içermeyen ürünler seçilmeli.