Yardım Konuları

ARAMA

Yardım Konusu Arama:
Müşteriler için Ürün İade ve Bildirim Süreci

Müşteri ve mağazayı buluşturan bir platform olan bitenekadar.com da, satın aldığınız ürünler, size sitede alışveriş yaptığınız mağaza tarafından gönderilmektedir. Satın aldığınız üründe sorun yaşamanız durumunda, ürünü iade etmeden önce mutlaka mağaza ile irtibata geçin. Görüşmelerinizin sonucunda, ürünü iade etmeye karar verirseniz, süreci başlatıp ürünü geri gönderebilirsiniz.

Kargoyu teslim alırken ürününüzün kutusunun, paketinin ve ambalajının taşımadan dolayı hasara uğrayıp uğramadığını lütfen kontrol edin. Kargo görevlisi, taşıma esnasında oluşan hasarlar için zabıt tutmakla yükümlüdür. Mevzuat gereğince, cayma hakkına ilişkin ürün iadelerinde, iade kargo ücreti mağazalara aittir.

Teslim aldığınız ürün, kusurlu/arızalı veya belirtilenden farklıysa ürünü iade etmek için, Hesabım sayfanızdan iade sürecini başlatabilirsiniz. İade sürecini başlatmak için lütfen Hesabım sayfanızdaki Sipariş İşlemlerim altında iade yapmak istediğiniz sipariş detayında bulunan, "İade Et" butonuna tıklayın.

İade gönderdiğiniz ürüne ait sizden istenilen, iade sebebi, Kargo şirketi ve Takip numarası bilgilerini girdikten sonra "İade Telep Et" butonuna tıklayın.

Taşıma esnasında oluşan hasarlar için kargo görevlisine zabıt tutturduktan sonra ürünü aynı kargo ile mağazaya göndermeniz gerekmektedir. Bu durumlarda “Ürünü teslim almadan kargo görevlisine iade ettim.” tıklayarak işleme devam etmeniz gerekmektedir.

Müşteri, ürün iade kargo bilgilerini ilettikten sonra, mağazanın ürünü teslim alıp işlemi sonuçlandırması için 3 iş günü süresi bulunmaktadır. İşlemin bu süre içerisinde sonuçlandırılmaması durumunda, mağazaya bir hatırlatma e-postası gönderilir. Hatırlatma e-postasının ardından 24 saat içerisinde mağaza işlemi sonuçlandırmaz ise iade talebi sistem tarafından otomatik olarak onaylanır.

Ürün bedeli, kredi kartı veya banka kartı üzerinden kesintisiz olarak müşteriye iade edilecektir.

Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadelerin, kredi kartlarına ve banka kartlarına yansıması, 2 ila 4 günlük bir süreyi bulabilmektedir. İade edilen ürün bedeli, kredi kartı limitinize veya vadesiz hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıca gelecek olan ekstrenizde (hesap özeti) iade işlemini görebileceksiniz.

Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda, mağaza müşteriden ek süre talep edebilir. Müşterinin onay vermesi durumunda, ek süre sonunda talebin sonuçlandırılması gerekmektedir.

Bu kategorideki diğer sorular

BİZE ULAŞIN

Sorunuzun cevabını burada bulamadıysanız, Destek Hattımıza mesaj atarak ulaşabilirsiniz. Bize Ulaşın

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres : Sururi Mahallesi Hoca Hanı Sokak Ambarcı İş Merkezi No:19/69 Yeşildirek İSTANBUL
Telefon : +90 212 514 1260